Liga Mistrzów: "Tottenham czy City? Ajax będzie faworytem"

Piłka nożna

Ajax Amsterdam w ćwierćfinale Ligi Mistrzów wyeliminował z rozgrywek drużynę Juventusu. Holendrzy nie przestają zachwycać piłkarskiej Europy, a w opinii wielu ekspertów zasłużyli już na miano faworytów kolejnej fazy pucharowej. - Bez względu na rywala, to Ajax będzie faworytem. Rozpędzeni Holendrzy będą koszmarem rywali. Ajax jest zbudowany kolejnymi spotkaniami i przekonany, że ten sen będzie trwał dalej - mówił Paweł Golański w studiu Ligi Mistrzów.

Paulina Chylewska: Ajax piszę nową kartę w historii, ale już trochę robi się przykro. Nawet jeśli ta przygoda Holendrów zakończy się finałem Ligi Mistrzów, to będzie to koniec tej drużyny w tym składzie personalnym. Połowa piłkarzy, a może i więcej, opuści ten zespół po zakończeniu sezonu...

 

Artur Wichniarek: Tak zawsze było. Liga holenderska czy liga belgijska zawsze była przepustką do wielkich klubów. Wiemy, że Ajax zawsze był kuźnią talentów, zawsze kreowali piłkarzy, którzy tworzyli później historię piłki nożnej. W zarządzie Ajaksu jest wielu poukładanych ludzi, byłych piłkarzy, którzy doskonale wiedzą, jak poradzić sobie w kolejnych latach, sezonach. Nie jest to łatwe, ale wpływy finansowe na pewno zostaną spożytkowane w odpowiedni sposób, a nie roztrwonione na zachcianki życia codziennego prezesów.

 

Dariusz Dziekanowski: Frenkie de Jong już na pewno opuści zespół, a Matthijs de Ligt pewnie finalizuje rozmowy z nowym pracodawcą. Ci piłkarze są przygotowani na wielką piłkę, są mentalnie gotowi na wielkie sukcesy. To jest ich życie i Ajax odpowiednio przygotował ich do rozpoczęcia nowego rozdziału w piłkarskim życiu.

 

Z jakimi nadziejami będziemy patrzeć na rozstrzygnięcie spotkania, które wyłoni rywala Ajaksu?

 

Paweł Golański: Tego nie potrafię określić, ale myślę, że bez względu na rywala, to już możemy Holendrów postrzegać troszkę jako faworytów. I nieistotne czy będzie to Tottenham, czy City. Ajax jest tak zbudowany tymi kolejnymi spotkaniami, że są przekonani o dalszym ciągu tego pięknego snu. Kolejny rywal, ja mam takie wrażenie, że przed dwumeczem będą mieli koszmary. Rozpędzony Ajax... to może być wielka sensacja i ja widzę ich w finale.

 

W załączonym materiale wideo dyskusja ekspertów w studio Ligi Mistrzów.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze