Siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn wziął udział w policyjnej akcji

Siatkówka
Siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn wziął udział w policyjnej akcji
fot. YouTube

"Na boisku nie wstrzymuję ręki. Na drodze zdejmuję nogę z gazu" – powiedział jednym z klipów promujących akcję #FairPlayNaDrodze siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn Jan Hadrava. Najnowsza kampania Warmińsko-Mazurskich Policjantów w nietypowy sposób promuje właściwe zachowania na drodze

Co łączy policjantów z piłką siatkową, ręczną czy nożną? Z pewnością wśród funkcjonariuszy są kibice wymienionych dyscyplin, dla sporej większości jest to pozazawodowa pasja, czy też sposób na spędzenie czasu wolnego. Jednak od dziś jest coś jeszcze. Warmińsko-Mazurscy policjanci połączyli siły ze znanymi sportowcami z regionu, aby stworzyć kampanię na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym naciskiem na główne przyczyny wypadków drogowych.

Dlaczego sportowcy? Bo bezapelacyjnie na co dzień cechuje ich postawa fair play. Tak samo powinno być na drodze. Respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego, kultura jazdy, wzajemny szacunek z pewnością wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

Na potrzeby kampanii #FairPlayNaDrodze, policjanci stworzyli cztery spoty obrazujące główne przyczyny wypadków w ruchu drogowym. Każdy z nich zawiera hasło promujące właściwe zachowania na drodze. W pierwszej odsłonie skupiamy się na głównej przyczynie zdarzeń drogowych, jaką jest nadmierna prędkość.

Do realizacji spotu promującego w tak nietypowy sposób jazdę z dozwoloną prędkością, zaproszony został siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn – Jan Hadrava. "Na boisku nie wstrzymuję ręki. Na drodze zdejmuję nogę z gazu" – tym hasłem atakujący olsztyńskiego zespołu i reprezentant Czech propaguje właściwe zachowanie na drodze.

 

 

W kolejnych spotach tej akcji wystąpią: szczypiornista Marcin Malewski, piłkarz Grzegorz Lech oraz zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk.

RM, Indykpol AZS Olsztyn

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze