1. Liga siatkarzy: MKS Ślepsk Suwałki - Stal Nysa. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
1. Liga siatkarzy: MKS Ślepsk Suwałki - Stal Nysa. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. Polsat Sport

Walka o awans do PlusLigi przenosi się do Suwałk. Po dwóch meczach nieoczekiwanie to właśnie podopieczni Mateusza Mielnika prowadzą w rywalizacji 2-0. Czy czwartkowe okaże się decydującym? Transmisja meczu MKS Ślepsk Suwałki - Stal Nysa w Polsacie Sport News.

Stal Nysa zakończyła sezon zasadniczy na pozycji wicelidera. W ćwierćfinale wyeliminowała po trzech spotkaniach KPP Krispol Wrześnię. Ekipa z Suwałk uplasowała się natomiast na czwartym miejscu i wydawało się, że będzie jej bardzo trudno wyeliminować liderującą Lechię Tomaszów Mazowiecki. Okazało się, że to właśnie siatkarze Mielnika awansowali do najlepszej czwórki.

 

Pierwsze dwa starcia były rozgrywane w Nysie. Trudno było wyobrazić sobie wynik inny, niż zwycięstwo gospodarzy. Siatkarze z Suwałk sprawili jednak kolejną niespodziankę i wygrali oba spotkania (3:0, 3:1).

 

Jak poinformował grający prezes Ślepska Wojciech Winnik, wszystkie bilety sprzedały się w ciągu niespełna trzech godzin po uruchomieniu sprzedaży internetowej. Obecna hala mieści 700 kibiców. - Zainteresowanie meczem jest ogromne, bo i szansa na awans wielka. To byłby historyczny moment dla klubu i Suwałk - powiedział.

 

- Gramy przed własną publicznością. To będzie nasz atut, ale i dodatkowa presja, by zakończyć rywalizację jak najszybciej - dodał atakujący Ślepska.

 

Wiele osób chciało obejrzeć mecz na żywo, ale hala jest zbyt mała. Dlatego w dwóch klubach Ślepsk zorganizował strefy kibica, gdzie będzie można obejrzeć widowisko na telebimie.

 

Wszyscy w Suwałkach wierzą w awans Ślepska. W czerwcu ma być gotowa w mieście hala widowiskowo-sportowa Arena Suwałki, która ma pomieścić 2,2 tysiące widzów. Ma to być największa taka hala w województwie podlaskim.

 

Transmisja meczu MKS Ślepsk Suwałki - Stal Nysa o godzinie 17.30 w Polsacie Sport News. Komentuje Adrian Brzozowski.

 

WYNIKI 1. LIGI SIATKARZY

CM, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze