Władze Eredivisie przesunęły kolejkę. Wszystko przez Ajax Amsterdam

Piłka nożna
Władze Eredivisie przesunęły kolejkę. Wszystko przez Ajax Amsterdam
fot. PAP

Ajax Amsterdam sensacyjnie znalazł się w najlepszej czwórce Europy, awansując do półfinału Ligi Mistrzów kosztem Juventusu. Aby zespół mógł spokojnie przygotować się do dwumeczu z Tottenhamem, władze Eredivisie postanowiły przesunąć całą kolejkę z 28 kwietnia na 15 maja.

O ile starcia FC Barcelony z Liverpoolem w jednym z półfinałów można było się spodziewać, tyle dwumecz Tottenhamu z Ajaksem jest absolutnie sensacyjny. Oba zespoły w drodze do czwórki wyeliminowały silniejszych na papierze rywali.
 
Dla zespołów z Premier League obecność dwóch zespołów w czwórce LM oraz dwóch kolejnych w półfinałach Ligi Europy wydaje się w tym sezonie czymś "normalnym". Dla zespołu z Eredivisie taki zaszczyt jest jednak czymś wyjątkowym.
 
28 kwietnia Ajax miał planowo zagrać z De Graafschap, a już dwa dni później zaplanowano pierwsze spotkanie półfinałowe w Londynie z Tottenhamem. KNVB postanowiło jednak pójść na rękę swojemu reprezentantowi i nie dopuści do tak krótkiego czasu zespołu na regenerację.
 
- Nie chodzi tylko o Ajax. Zyska na tym cały holenderski futbol. Nie jest możliwe dogodzenie wszystkim - argumentował swoją decyzję związek.
 
Ajax walczy o mistrzostwo Holandii, z kolei De Graafschap bije się o utrzymanie w Eredivisie. Przełożenie tylko jednego spotkania mogłoby więc wyraźnie wpłynąć na końcowy układ tabeli. Cała kolejka zostanie więc przeniesiona z 28 kwietnia na 15 maja.
 
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze