Festiwal strzelecki BVB we Fryburgu. Cztery gole i trzy punkty (WIDEO)

W meczu 30. kolejki Bundesligi Borussia zdominowała na wyjeździe SC Freiburg, strzelając przeciwnikom aż cztery gole (4:0). Podopieczni Luciena Favre'a utrzymali więc jednopunktową stratę do lidera z Monachium i na cztery kolejki przed końcem sezonu pozostają w grze o mistrzostwo.

Wielkie strzelanie rozpoczął w 12. minucie Jadon Sancho, jednak na uwagę zasługuje cała akcja, jaką rozegrali piłkarze z Dortmundu. Na niewielkiej powierzchni całkowicie "rozklepali" bowiem obronę gospodarzy, dzięki czemu Marco Reus mógł podać do niepilnowanego Sancho, a ten wbić piłkę do pustej bramki.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się sam kapitan BVB, który wykorzystał fenomenalne, prostopadłe podanie Raphaëla Guerreiro i posłał piłkę do bramki tuż obok bezradnego Alexandra Schwolowa.

W 79. minucie było już 3:0, gdy goście zaprezentowali gospodarzom powtórkę z pierwszej odsłony. Sancho wystawił piłkę wybiegającemu zza jego pleców Reusowi, ten podał w poprzek bramki, a Mario Götze jedynie dopełnił formalności dobijając futbolówkę z najbliższej odległości.

Krótko po tym opuścił on boisko, a jego miejsce zajął strzelec czwartego gola Paco Alcacer. Hiszpan wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Pascala Stenzela, choć Scholow dobrze wyczuł kierunek. Strzał był jednak zbyt mocny i precyzyjny.

Na cztery kolejki przed końcem sezonu Borussia traci do jedynego rywala w kontekście walki o mistrzostwo Niemiec jeden punkt. Na korzyść dortmundczyków przemawia kalendarz. Bayern będzie musiał bowiem wywalczyć jak najwięcej punktów z trzecim w tabeli RB Lipsk, czwartym Eintrachtem Frankfurt oraz 1. FC Nurnberg i Hannover 96.

W spotkaniu z SC Freiburg z powodu kontuzji stopy nie zagrał Łukasz Piszczek.

SC Freiburg - Borussia Dortmund 0:4 (0:1)
Bramki: Sancho 12, Reus 54, Götze 79, Alcacer 87 (k)

SC Freiburg: Alexander Schwolow - Pascal Stenzel, Nico Schlotterbeck, Dominique Heintz, Christian Günter - Janik Haberer (87' Marco Terrazzino), Nicolas Höfler, Mike Frantz (70' Jérôme Gondorf), Vicenzo Grifo - Florian Niederlechner (66' Christoph Daferner), Luca Waldschmidt.

Borussia Dortmund: Roman Bürki - Marius Wolf (56' Ömer Toprak), Julian Weigl, Manuel Akanji, Abdou Diallo - Axel Witsel, Thomas Delaney - Jadon Sancho, Marco Reus, Raphaël Guerreiro (71' Christian Pulisić) - Mario Götze (80' Paco Alcacer).

Żółte kartki: Haberer, Stenzel.

Sędzia: Robert Hartmann.