Górnik Zabrze wygrał z Arką. Sytuacja gdynian jest już bardzo zła

Piłkarze Górnika Zabrze wygrali z Arką Gdynia 1:0 (0:0) w poniedziałkowym spotkaniu Lotto Ekstraklasy. Przyjezdni zaczęli to spotkanie bez wiary w sukces, a przebudzili się dopiero wtedy, gdy musieli odrabiać straty. Gospodarze zrobili ważny krok w kierunku utrzymania się w lidze, sytuacja Arki staje się bardzo zła. Drużyna z Trójmiasta wyprzedza w tabeli tylko Zagłębie Sosnowiec.

W pierwszej połowie zabrzanie trzykrotnie bliscy byli zdobycia gola. W 15. min. Szymon Żurkowski uderzył efektownie, ale obok bramki. W 32. min. umiejętnościami musiał wykazać się Pavels Steinbors. Po strzale Igora Angulo tak wybił piłkę, że ta odbiła się od poprzeczki, a następnie poleciała na róg.

Pięć minut później Górnik krótko rozegrał rzut rożny: Jesus Jimenez dośrodkował w pole karne, a ładnie do strzału złożył się Mateusz Matras. Jednak piłka nie wpadła do siatki.

W 53. min. zabrzanie objęli prowadzenie. Wówczas z rzutu rożnego dośrodkował Walerian Gwilia, zaś niepilnowany Kamil Zapolnik głową skierował piłkę do siatki.

Po stracie gola zespół z Gdyni atakował z większym animuszem. Kilkukrotnie był bliski wyrównania. Najbliższy doprowadzenia do niego był w 74. min rezerwowy Luka Zarandia. Po jego strzale piłka minęła jednak bramkę Górnika.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Zapolnik (53-głową).

Żółte kartki: Mateusz Matras, Szymon Matuszek - Nabil Aankour.

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulic, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Kamil Zapolnik (71. Szymon Matuszek), Walerian Gwilia (81. Adam Arnarson), Mateusz Matras, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez - Igor Angulo (89. Łukasz Wolsztyński).

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Christian Maghoma, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Maciej Jankowski, Adam Deja (69. Marcus Vinicius), Michał Nalepa, Nabil Aankour (62. Luka Zarandia), Marko Vejinovic - Michał Janota (84. Goran Cvijanovic).