Imponujący początek meczu nie wystarczył Chelsea. Podział punktów na Stamford Bridge

W meczu kończącym 35. kolejkę Premier League Chelsea zremisowała z Burnley 2:2. Po obiecującym początku meczu, kiedy to drużyny strzeliły cztery gole, w dalszej części gry kibice zobaczyli wiele nieudolnych prób zmiany wyniku. Wywalczony punkt pozwolił londyńczykom na powrót do czołowej czwórki w tabeli.

Chelsea stanęła przed świetną okazją na powrót do czołowej czwórki. Porażki poniosły drużyny Arsenalu oraz Manchesteru United, więc zaledwie punkt starczył „The Blues”, by znaleźć się w gronie zespołów uprawnionych do gry w Lidze Mistrzów. Porażkę poniósł także Tottenham, więc w przypadku zwycięstwa drużyna ze Stamford Bridge mogła znaleźć się nawet na trzecim miejscu w tabeli.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Londynie doświadczyli sporych emocji od pierwszych minut meczu. W pierwszym kwadransie padły aż trzy bramki. Najpierw zespół gości na sensacyjne prowadzenie wyprowadził Jeff Hendrick, który popisał się pięknym uderzeniem sprzed pola karnego. Chwilę później Chelsea odrobiła straty, a nawet wyszła na prowadzenie. Gola wyrównującego zdobył N’golo Kante, następnie bramkarza Burnley pokonał Gonzalo Higuain.

Kiedy wydawało się, że „The Blues” wrócili na właściwie tory i wkrótce zdobędą kolejne bramki, do gry przystąpili goście. W 24. minucie piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafiła do Chrisa Wooda, który przedłużył podanie do Ashleya Barnes’a, który z najbliższej odległości strzelił gola i doprowadził do remisu na Stamford Bridge. Irlandczyk pokonał bramkarza po raz jedenasty w bieżących rozgrywkach.

Po przerwie podopieczni Maurizio Sarriego zdominowali Burnley i nieustannie atakowali zespół z północy Anglii. Liczne podania i dośrodkowania nie przynosiły zamierzonego rezultatu, więc na tablicy wyników wciąż utrzymywał się bramkowy remis. Chelsea do ostatnich minut próbowała zdobyć zwycięską bramkę, ale piłkarze Seana Dyche’a umiejętnie przeszkadzali rywalom w konstruowaniu akcji. W ostatniej minucie menedżer gospodarzy został wysłany na trybuny za wyraźne pretensje wobec arbitra spotkania.

Podział punktów zapewnił Chelsea czwarte miejsce w tabeli z taką samą ilością punktów, co trzeci Tottenham. Warto zaznaczyć, że „The Blues” mają rozegrane jedno spotkanie więcej od bezpośrednich rywali, a także nadchodzący mecz z Manchesterem United.

Chelsea – Burnley 2:2 (2:2)
Bramki: Kante 12, Higuain 14 – Hendrick 8, Barnes 24