Dramat nastolatka z Chelsea! Czeka go wiele miesięcy przerwy

Nie tak zakończenie sezonu wyobrażał sobie Callum Hudson-Odoi. Jeden z największych talentów angielskiej piłki, który długo łączony był z transferem do Bayernu Monachium doznał dotkliwej kontuzji w jednym z ostatnich meczów sezonu. Zerwane ścięgno Achillesa oznacza wiele miesięcy przerwy dla skrzydłowego.

Hudson-Odoi był ostatnio w świetnej formie i coraz częściej znajdował uznanie w oczach Maurizio Sarriego. Podczas sezonu wiele razy odbyła się dyskusja na temat możliwości 18-letniego skrzydłowego, który ku zdziwieniu wszystkich pomijany był przez włoskiego menedżera przy ustalaniu składu. W ostatnich tygodniach jednak często partnerował Edenowi Hazardowi na skrzydłach The Blues.

Końcówka sezonu jest dla niego jednak niezwykle pechowa. Anglika, którego zimą długo łączono z transferem do Bayernu Monachium będzie pauzował wiele miesięcy, bowiem doznał jednej z najpoważniejszych kontuzji znanej piłkarskiemu środowisku. W starciu z Burnley zerwał ścięgno Achillesa. W 41. minucie na murawie zastąpił go Pedro.

Chelsea pechowo zaledwie zremisowała 2:2 z zespołem środka tabeli, co jest bardzo złą wiadomością w kontekście walki o przyszłoroczną Ligę Mistrzów. Rywalami The Blues w tej "rozgrywce" są Arsenal, Tottenham i Manchester United. W poniedziałkowy wieczór gospodarze szybko stracili bramkę, jednak odpowiedzieli z nawiązką: już po kwadransie efektowne bramki zdobyli N'Golo Kante i Gonzalo Higuain. Wydawało się, że faworyci mają mecz pod kontrolą, jednak gol Ashleya Barnesa pokrzyżował im plany - do końca spotkania nie potrafili pokonać Toma Heatona mimo miażdżącej przewagi.

18-latek w barwach półfinalisty Ligi Europy rozegrał 1617 minut, na co złożyło się m. in. 10 występów w Premier League i 9 na arenie europejskiej (zdobył 4 bramki). W dorosłej reprezentacji Anglii zadebiutował 22 marca z Czechami, a trzy dni później asystował w wysoko wygranym meczu z Czarnogórą. Został najmłodszym piłkarzem Synów Albionu - w dniu debiutu miał 18 lat i 135 dni.