Premier League: Kolega Bednarka autorem najszybszego gola w historii!

Piłka nożna
Premier League: Kolega Bednarka autorem najszybszego gola w historii!
fot. PAP

Zaległe spotkanie Watford - Southampton w ramach 31. kolejki Premier League rozpoczęło się od trzęsienia ziemi. Napastnik gości Shane Long potrzebował ledwie siedmiu sekund, by zdobyć bramkę. To najszybszy gol w historii rozgrywek!

"Święci" potrzebowali punktów. Choć raczej nikt w klubie nie zakładał spadku do Championship, to przy fatalnym ułożeniu wyników był on realny. Dlatego też mecz z Watford nie mógł zacząć się lepiej. Grę od środka rozpoczął Gerard Deulofeu, który zagrał piłkę do Craiga Cathcarta.

 

Środkowy obrońca gospodarzy chciał posłać długie podanie, ale jak spod ziemi wyrósł przed nim Shane Long, który zablokował jego próbę. Piłka odbiła się w taki sposób, że po chwili snajper Southampton znalazł się w sytuacji sam na sam z Benem Fosterem. Bez większych problemów wpakował piłkę do siatki.

 

Jak się okazało zrobił to po 7,69 sekundach od pierwszego gwizdka Mike Deana. To najlepszy wynik w historii Premier League! Poprzedni rekord należał do Ledleya Kinga, który swojego gola dla Tottenhamu strzelił po 9,82 sekundach.

Mecz zakończył się remisem 1:1.

 

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze