Majka trzeci na mecie i czwarty po trzech etapach wyścigu Dookoła Alp

Rafał Majka z grupy Bora-Hansgrohe zajął trzecie miejsce na trzecim etapie kolarskiego wyścigu Dookoła Alp, z metą we włoskim Baselga di Pine. Polak jest nadal czwarty w klasyfikacji generalnej. Prowadzi zwycięzca wtorkowego etapu Rosjanin Paweł Siwakow (Sky).

Środowa rywalizacja toczyła się na trasie z Salorno do Baselga di Pine długości zaledwie 106 km, ale prowadzącej w trudnym, górzystym terenie. Na mecie najszybszy był Włoch Fausto Masnada (Androni Giocattoli-Sidermec) wyprzedzając o cztery sekundy jedenastoosobową grupę, w której był między innymi lider wyścigu oraz inni kandydaci do czołowych miejsc.

Podczas finiszu grupy pościgowej z dobrej strony zaprezentował się Majka przegrywając tylko z pierwszym liderem imprezy Brytyjczykiem Tao Geogheganem Hartem (Sky) i wyprzedzając słynnego Włocha Vincenzo Nibalego (Bahrain Merida). Siwakow był siódmy, a na 13. pozycji uplasował się Brytyjczyk Christopher Froome (Sky), ze stratą 14 sekund do zwycięzcy.

Po trzech etapach rosyjski kolarz Sky wyprzedza Czecha Jana Hirta (Astana) o osiem, Włocha Mattiję Cattaneo (Androni Giocattoli-Sidermec) o 23 i Majkę o 35 sekund.

Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe) zajął we wtorek 57. miejsce, ze stratą 8.25 i w klasyfikacji łącznej plasuje się na dalszej pozycji.

Do 2016 roku włącznie wyścig odbywał się pod nazwą Giro del Trentino. Dla wielu kolarzy jest sprawdzianem przed Giro d'Italia.

Tegoroczna edycja składa się z pięciu etapów i zakończy się w piątek.