Pas Majów stawką walki Alvarez - Jacobs

Sporty walki
Pas Majów stawką walki Alvarez - Jacobs
fot. PAP

Saul Alvarez (51-1-2, 35) zmierzy się 4 maja z Danielem Jacobsem (35-2, 29 KO) w walce, której stawką będą pasy organizacji WBC, WBA oraz IBF w kategorii średniej. Pierwszy z wymienionych pasów zyska dodatkowo na wartości, gdyż organizacja postanowiła stworzyć specjalną jego wersję - Pas Majów.

"Canelo" ostatnie starcie stoczył 15 grudnia. W Nowym Jorku znokautował Rocky'ego Fieldinga i odebrał mu pas organizacji WBA w kategorii super średniej. Była to trzecia dywizja, w której został mistrzem. Szybko jednak zapowiedział powrót do kategorii średniej, gdzie mistrzem organizacji WBC i WBA został pokonując Giennadija Gołowkina.

Jacobs jest posiadaczem pasa IBF, który wywalczył w starciu z Siergiejem Derewianczenko w październiku ubiegłego roku. Od tego czasu nie widzieliśmy go w ringu. Walka obu panów odbędzie się 4 maja w czasie trwającego święta Cinco de Mayo.

Organizacja WBC postanowiła wyprodukować specjalny Pas Majów. Na tego typu rozwiązania decydowano się już w przeszłości przy okazji pojedynków "Canelo" czy też Floyda Mayweathera Jr.

 

 

Gala z Las Vegas z walką wieczoru Alvarez - Jacobs w nocy z soboty (4 maja) na niedzielę (5 maja) od godziny 3.00 w Polsacie Sport.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie