Walońska Strzała: Niewiadoma szósta wśród pań

Holenderka Anna van der Breggen (Boels-Dolman) wygrała w środę zaliczany do cyklu World Tour kobiet klasyczny wyścig Walońska Strzała. Na szóstym miejscu finiszowała triumfatorka niedzielnego Amstel Gold Race - Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

Na finałowym podjeździe pod słynny Mur de Huy, stromą uliczkę w tym belgijskim miasteczku, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro wyprzedziła o sekundę rodaczkę Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) i o cztery koleżankę z ekipy Boels Dunkę Annikę Langvad. Czwarta, ze stratą 14 sekund, była Holenderka Marianne Vos z grupy CCC-Liv, a na szóstej pozycji ukończyła wyścig Niewiadoma - strata 17 s.

Na 66. pozycji minęła metę Agnieszka Skalniak (CCC-Liv) - strata 7.33, a 77. była Małgorzata Jasińska (Movistar) - 9.58. Trudny wyścig ze startem i metą w Huy (118,5 km) ukończyło niespełna 80 zawodniczek, ponad 60 wycofało się na trasie.