Bednorz efektownie zablokował Leona w ostatniej akcji meczu! (WIDEO)

Siatkówka

Czwarte spotkanie półfinałowe pomiędzy Azimut Leo Shoes Modena i Sir Safety Conad Perugia miało bardzo jednostronny przebieg i zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Po dwóch stronach siatki stanęli dwaj przyjmujący, którzy w zbliżającym się sezonie mogą być mocnymi punktami reprezentacji Polski. Bartosz Bednorz i Wilfredo Leon w krańcowo różnych nastrojach zakończyli to starcie...

Leon nie będzie tego meczu wspominał zbyt dobrze. W drugim secie błysnął na moment w polu zagrywki, zaliczył trzy asy serwisowe z rzędu, ale nie poprowadził swych kolegów do zwycięstwa. Trener Lorenzo Bernardi sadzał go na ławce, by wzmocnić przyjęcie, ale o ile z Leonem Perugia prezentowała się bardzo przeciętnie, to bez niego na parkiecie gra gości wyglądała jeszcze słabiej.

Co innego Bednorz. Dobrze prezentował się w przyjęciu, był też – obok Ivana Zaytseva – jedną z wiodących postaci swej drużyny w ofensywie. Z 15 ataków skończył 9, co dało mu 60% skuteczności; trzy oczka dołożył blokiem. Jeden z nich – najbardziej efektowny – miał miejsce w ostatniej akcji meczu. Bednorz wraz z Maxwellem Holtem skoczyli do bloku przy ataku Leona, a piłka odbita od dłoni polskiego przyjmującego wróciła na stronę rywali.

Azimut Leo Shoes Modena pokonała Sir Safety Conad Perugia 3:0 (25:19, 25:23, 25:17) i wyrównała stan półfinałowej rywalizacji na 2–2. Finalistę wyłoni mecz numer pięć, który zostanie rozegrany w niedzielę 28 kwietnia w Perugii.

Sytuacja w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TERMINARZ SERIE A1

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze