Leon nie będzie tego meczu wspominał zbyt dobrze. W drugim secie błysnął na moment w polu zagrywki, zaliczył trzy asy serwisowe z rzędu, ale nie poprowadził swych kolegów do zwycięstwa. Trener Lorenzo Bernardi sadzał go na ławce, by wzmocnić przyjęcie, ale o ile z Leonem Perugia prezentowała się bardzo przeciętnie, to bez niego na parkiecie gra gości wyglądała jeszcze słabiej.

Co innego Bednorz. Dobrze prezentował się w przyjęciu, był też – obok Ivana Zaytseva – jedną z wiodących postaci swej drużyny w ofensywie. Z 15 ataków skończył 9, co dało mu 60% skuteczności; trzy oczka dołożył blokiem. Jeden z nich – najbardziej efektowny – miał miejsce w ostatniej akcji meczu. Bednorz wraz z Maxwellem Holtem skoczyli do bloku przy ataku Leona, a piłka odbita od dłoni polskiego przyjmującego wróciła na stronę rywali.

Azimut Leo Shoes Modena pokonała Sir Safety Conad Perugia 3:0 (25:19, 25:23, 25:17) i wyrównała stan półfinałowej rywalizacji na 2–2. Finalistę wyłoni mecz numer pięć, który zostanie rozegrany w niedzielę 28 kwietnia w Perugii.

Sytuacja w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TERMINARZ SERIE A1