Boniek opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym widoczny jest list jego autorstwa skierowany do prezesa klubu Wojciecha Cygana.

 

"Proszę przyjąć wyrazy szczerego podziwu i gorące gratulacje z okazji awansu Waszego klubu do Ekstraklasy" - napisał na wstępie.

 

"W zalewie komplementów jakie spadły ostatnio na Raków, pozwolę dodać jeszcze jeden... Dla mnie osobiście: półfinał Pucharu Polski i awans do Ekstraklasy, to ustrzelenie małego dubletu! Jeszcze raz, szczerze Wam tego gratuluję".

 

W osobnym akapicie nie zabrakło oczywiście kwestii budowy nowego stadionu dla Rakowa, który jest koniecznym warunkiem do gry w elicie. Stadion przy ul. Limanowskiego w żaden sposób nie spełnia wymogów licencyjnych.

 

"Od dziś wielkie cele przed Rakowem. Wiem, że chcecie budować silny zespół, ale pamiętajcie, aby Raków mógł grać na godnej, tego klubu tradycji, arenie. Nowy stadion to oczywiście główne wyzwanie dla miasta Częstochowa, ale bez Waszego stałego uczestnictwa w tym procesie, może to być ciężkie zadanie. Nie tylko w tej sprawie, Wasz klub może liczyć na nasze wsparcie i sympatię. Powodzenia na boiskach Ekstraklasy!" - napisał Boniek.

 

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI