FEN 25: Szreder zmierzy się z Wiwatowskim

Sporty walki
FEN 25: Szreder zmierzy się z Wiwatowskim
fot. Materiały prasowe

Marcin Szreder (5-3) powraca do klatki FEN! Jego rywalem 15 czerwca w ostródzkim Amfiteatrze podczas gali Fight Exclusive Night 25 będzie grudziądzanin, Kewin Wiwatowski (2-2)

Dla Szredera będzie to szósty występ dla Fight Exclusive Night i ósmy zawodowy pojedynek K-1 w karierze. Zdobywca Pucharu Europy WAKO w K-1 i low-kick debiutował w klatkoringu FEN pewnym zwycięstwem na punkty z Niemcem Aytakiem Yahsim podczas gali FEN 11: Warsaw Time. W marcu 2017 roku podczas FEN 16: Warsaw Reloaded już w pierwszej rundzie pokonał Ihara Kamkou, dwukrotnie powalając go na deski zanim narożnik Białorusina zdecydował się rzucić na ring ręcznik. Do historii FEN przeszły szczególnie emocjonujące starcia Szredera z Arturem Bizewskim oraz z Rafałem Korczakiem. W tym drugim pojedynku o zwycięstwie zadecydowała dogrywka.

 

Wiwatowski to 24-letni grudziądzanin, który starty w K-1 przeplata z występami w MMA. W przeszłości rywalizował w dwóch kategoriach wagowych – półciężkiej i ciężkiej. W styczniu tego roku Wiwatowski wygrał w 3. rundzie przez TKO z Mateuszem Janu. Dobrą passę grudziądzanin kontynuował w formule mieszanej. Po emocjonującym boju wygrał z niepokonanym Pawłem Zakrzewskim. Wiwatowski rozprawił się z rywalem w 2. rundzie.

 

Karta walk FEN 25:

 

70 kg, MMA: Maciej Jewtuszko vs Vaso Bakocevic

66 kg, MMA: Adrian Zieliński vs TBA*

93 kg, MMA: Rafał Kijańczuk vs Adam Kowalski

57 kg, MMA: Katarzyna Lubońska vs Izabela Badurek

84 kg, MMA: Krystian Bielski vs Tomasz Skrzypek

93 kg, MMA: Wojciech Janusz vs Michał Gutowski

95 kg, K-1: Marcin Szreder vs Kewin Wiwatowski

TBA vs TBA

TBA vs TBA

TBA vs TBA

 

*Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski federacji Fight Exclusive Night 

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze