PSV nie zwalnia tempa i czeka na potknięcie Ajaksu na ostatniej prostej

W spotkaniu 32. kolejki Eredivisie PSV Eindhoven pokonało na wyjeździe Willem II Tilburg 3:0. Podopieczni Marka van Bommela cały czas zachowują więc szansę na wywalczenie mistrzostwa Holandii, ale do tego potrzebują jeszcze potknięcia Ajaksu Amsterdam w jednej z dwóch ostatnich kolejek.

PSV długo przewodziło ligowej tabeli, jednak strata punktów z Vitesse Arnhem (3:3) w 29. serii gier znacznie skomplikowała ich marzenia o obronie mistrzowskiego tytułu. Potknięcie jedynych rywali w walce o trofeum wykorzystali fenomenalni w tym sezonie podopieczni Erika ten Haga, wygrywając 4:1 właśnie z Willem II Tilburg.

Wszystko to sprawiło, że amsterdamczycy zrównali się punktowo z ekipą z Eindhoven, jednak dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu strącili ich z pierwszego miejsca. Wtorkowe zwycięstwo 4:2 nad Vitesse poskutkowało zaś tym, że do swojego meczu z ekipą z Tilburga PSV przystępowało z nożem na gardle.

Goście wytrzymali jednak ciśnienie i wynik meczu otworzyli w 31. minucie. Wówczas indywidualnym rajdem popisał się Donyell Malen, który idealnie wszedł między obrońców gospodarzy, kolejnego oszukał efektownym balansem ciała, a na koniec posłał piłkę z ostrego kąta tuż obok próbującego interweniować Michaela Wouda.

Sześć minut później było już 2:0, gdy bramkarz z Nowej Zelandii fatalnie skiksował, pozwalając uderzonej przez Michala Sadilka z rzutu wolnego piłce przelecieć nad nim i wpaść do bramki. Strzał był oddany w jej światło, a golkiper spodziewał się, że zostanie on przecięty przez jednego z zawodników PSV. Tak się jednak nie stało i w rezultacie pozwolił futbolówce, aby ta "wpadła mu za kołnierz".

Ostatni cios goście wyprowadzili w 65. minucie, a na listę strzelców wpisał się Steven Bergwijn, który najpierw popisał się kapitalnym prostopadłym podaniem do Malena, a później wbił piłkę do pustej bramki, gdy otrzymał ją z powrotem od partnera.

PSV po raz kolejny zrównało się więc punktowo z Ajaksem, jednak by myśleć o mistrzowskim tytule musi liczyć na potknięcie się amsterdamczyków w jednym z ostatnich dwóch meczów w sezonie. Ci zmierzą się kolejno FC Utrecht i De Graafschap, natomiast PSV zagra z AZ Alkmaar i Heraclesem Almelo.

Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 0:3 (0:1)
Bramki: Malen 31, Sadilek 37, Bergwijn 65

Willem: Michael Woud - Fernando Lewis, Thomas Meissner, Jordens Peters, Damil Dankerlui - Vurnon Anita (46. Renato Tapia), Dan Crowley (79. Karim Coulibaly), Pol Llonch - Dries Saddiki (46. Freek Heerkens), Alexander Isak, Marios Vrousai).

PSV: Jeroen Zoet - Denzel Dumfries, Daniel Schwaab, Nick Viergever, Angelino - Pablo Rosario (78. Erick Gutierrez), Luuk de Jong, Michal Sadilek - Hirving Lozano (84. Gastón Pereiro), Donyell Malen, Steven Bergwijn (69. Cody Gakpo).

Żółte kartki: Dankerlui - Angelino