Piłkarscy eksperci wezmą udział w kongresie na stadionie Legii Warszawa

Piłka nożna
Piłkarscy eksperci wezmą udział w kongresie na stadionie Legii Warszawa
fot. PAP

Trener przygotowania fizycznego Barcelony Andres Martin-Garcia oraz fizjolog żywienia Matt Lovell, z którego usług korzystały czołowe angielskie kluby piłkarskie, to niektórzy z wykładowców, którzy wezmą udział w kongresie Science4Football na stadionie Legii Warszawa.

Kongres odbędzie się w dniach 1-2 maja. To jego druga edycja. Tematami wykładów będą: kondycja zdrowotna zawodników, odnowa, żywienie oraz suplementacja, trening i monitoring obciążeń, skauting, wspieranie talentów i psychologia, technologia w sporcie.

 

"Jestem przekonany, że kongres Science4Football potwierdzi status najbardziej praktycznej konferencji naukowo-sportowej w Polsce. Z naszego zaproszenia skorzystali czołowi polscy i zagraniczni eksperci, którzy wiedzą i doświadczeniem dzielili się z najlepszymi piłkarzami świata. Chcemy dać impuls do wszechstronnego rozwoju polskiego futbolu w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki i techniki na poziomie klubów, związków i organizacji sportowych" - powiedział organizator kongresu i pełnomocnik zarządu Legii Warszawa Tomasz Zahorski.

 

Oprócz Martina-Garcii i Lovella wśród 15 prelegentów są m.in. konsultant Barcelony i FIFA Paul Bradley, ekspert od przygotowania fizycznego Tim Gabbett, koordynator sportowy Bayeru 04 Leverkusen Sławomir Czarniecki, psycholog sportu Wojciech Herra oraz członkowie sztabu Legii Warszawa Mateusz Dawidziuk i fizjoterapeuta Marcin Bator.

 

"Zachęcamy do uczestniczenia w kongresie trenerów, analityków, fizjoterapeutów, dietetyków, psychologów i wszystkich, którzy chcą poznać dynamikę zmian zachodzących w świecie piłki nożnej. To wielka satysfakcja, że będą nam towarzyszyć instytucjonalni partnerzy na co dzień zajmujący się praktycznym wdrażaniem rozwiązań technologicznych w proces przygotowania sportowca do maksymalnego wysiłku" - dodał Zahorski.

 

Partnerami kongresu Science4Football są m.in. Polski Związek Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze