Kolejna kontrowersja finału PlusLigi! Nieprawidłowy wynik jednego z setów (WIDEO)

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali ONICO Warszawa 3:2 w pierwszym meczu finałowym PlusLigi. Spotkanie miało ogromną dramaturgię, ale przyniosło też kilka kontrowersyjnych decyzji arbitrów. Klub ze stolicy złożył protest, który dotyczy m.in. nieprzyznania ONICO punktu po skutecznym ataku w czwartym secie.

W czwartym secie, po skutecznym ataku Piotra Łukasika, wynik 11:16 nie uległ zmianie. Na 11:17 licznik drgnął dopiero w kolejnej akcji, po ataku Antoine Brizarda. Gospodarze zdołali odrobić straty i doprowadzili do rywalizacji na przewagi, którą przegrali jednak 27:29. Można się jednak zastanawiać, czy gdyby ONICO dopisano prawidłowo zdobyty punkt, set wcześniej nie zostałby rozstrzygnięty po myśli gości.

Klub ze stolicy natychmiast po zakończeniu meczu złożył w tej sprawie protest. Dotyczy on również decyzji arbitra przy piłce meczowej w tie-breaku.