Tie-break sezonu? Końcówka wgniotła kibiców w fotel! (WIDEO)

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn Koźle i ONICO Warszawa stworzyli niezwykle dramatyczne widowisko w pierwszym meczu finału PlusLigi. Spotkanie zakończyło się tie-breakiem, w którym górą byli podopieczni Andrei Gardiniego. W decydującym secie sporo było emocji, nie zabrakło również kontrowersyjnych decyzji arbitrów.

Czwarta odsłona meczu przyniosła ogromne emocje, gospodarze przegrali ją 27:29. To był jednak dopiero przedsmak emocji, które czekały kibiców w kolejnym secie. Kędzierzynianie przegrywali już 11:14, gdy skuteczny blok Andrzeja Wrony na Łukaszu Kaczmarku

Skuteczny blok Wrony na Kaczmarku dał ONICO piłkę meczową (11:14), ale gospodarze odrobili straty. Ogromne kontrowersje wzbudziła decyzja arbitrów podczas akcji przy stanie 13:14. Po skutecznym ataku Nikołaja Penczewa ekipa ONICO eksplodowała z radości. Sędzia Wojciech Maroszek cofnął jednak swą decyzję, dostrzegając błąd w przyjęciu popełniony przez Piotra Łukasika zamiast wyniku 13:15, oznaczającego koniec meczu, zrobiło się 14:14, ale... tylko na chwilę.

Łukasz Kaczmarek za zbyt nerwową dyskusję z arbitrem obejrzał czerwoną kartkę, co oznaczało dla gospodarzy utratę punktu (14:15). Emocje nie słabły do ostatniej akcji. Z tej wojny nerwów zwycięsko wyszli siatkarze ZAKSY (17:15).

Dramatyczna końcówka tie-breaka w załączonym materiale wideo.