World Tour: Hiszpanie i Rosjanie zagrają w finale w Chinach

Hiszpanie Pablo Herrera Allepuz i Adrian Gavira Collado zagrają z Rosjanami Olegiem Stojanowskim i Igorem Wieliczko w niedzielnym finale turnieju World Tour w siatkówce plażowej w chińskim Xiamen. W ćwierćfinale odpadli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

W półfinałach hiszpański duet pokonał Katarczyków Cherifa Younousse i Ahmeda Tijana 2:0 (21:17, 21:17), zaś rosyjscy zawodnicy wygrali z włoską parą Enrico Rossi, Adrian Ignacio Carambula Raurich 2:0 (21:14, 21:19).

Fijałek i Bryl przegrali w 1/8 finału z rywalami z Włoch 1:2 (21:19, 19:21, 7:15), z kolei Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w 1/8 finału ulegli siatkarzom z Kataru.

Mecze o pierwsze i trzecie miejsce odbędą się w niedzielę. Tego dnia rozegrane zostaną również decydujące spotkania kobiet, począwszy od półfinałów.

Zawody w Xiamen są jednymi z 12 w sezonie mających rangę czterech gwiazdek, podobnie jak czerwcowe w Warszawie, które będą ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata. Na pięć gwiazdek FIVB "wyceniła" tylko turnieje w szwajcarskim Gstaad i Wiedniu. Finał cyklu World Tour odbędzie się w Rzymie (4-8 września).