Pewna wygrana Napoli. Asysta Milika

SSC Napoli z dwoma Polakami w składzie pokonało na wyjeździe Frosinone 2:0 (1:0). Arkadiusz Milik zaliczył asystę przy drugim golu. Nasz napastnik przebywał na boisku do 78. minut. Z kolei Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie. W drużynie gospodarzy zabrakło Bartosza Salamon, który leczy kontuzje uda.

Wicemistrzowie Włoch po ostatniej domowej porażce z Atalantą Bergamo (1:2), chcieli zrehabilitować się w oczach swoich kibiców. I ta sztuka ekipie spod Wezuwiusza się udała niemal perfekcyjnie. Już w 19. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego prowadzenie gościom dał Dries Mertens. Marco Sportiello był bez szans przy uderzeniu Belga.

Po przerwie prowadzenie przyjezdnych podwyższył Amin Younes, któremu asystował Milik. Polak i Niemiec znają się jeszcze zza czasów wspólnej gry w Ajaksie Amsterdam i jak widać doskonale się rozumieją. Trafienie z 49. minut okazało się ostatnim w tym starciu.

Napoli odniosło zatem pewne zwycięstwo na boisku beniaminka Serie A, który poniósł już trzecią porażkę z rzędu. Oznacza to, że Frosinone jest już jedną nogą w Serie B.

Milik, który w tym spotkaniu zaliczył swoją trzecią ligową asystę w sezonie opuścił boisko w 78. minucie. W miejsce najlepszego strzelca wicelidera ligi włoskiej wszedł Adam Ounas.

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.

Frosinone - SSC Napoli 0:2 (0:1)

Bramki: Mertens (19'), Younes (49')