ŁKS Commercecon Łódź mistrzem Polski!

Siatkówka

Powtórzyła się historia sprzed 36 lat! Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź po raz drugi zdobyły mistrzostwo Polski. W trzecim meczu finałowym pokonały 3:2 (25:10, 16:25, 25:22, 23:25, 15:9) ekipę Grota Budowlanych Łódź. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Klaudia Alagierska.

Poprzednie spotkania dostarczyły kibicom siatkarskim wielu emocji. W poniedziałek trudno było spodziewać się innego scenariusza. Ełkaesianki po dwóch zwycięstwach były o krok od mistrzowskiego tytułu. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza nie zamierzały jednak ułatwić im zadania.

 

Siatkarki ŁKS rozpoczęły z wysokiego "c". Prowadziły aż 7:0 po kilku atakach i blokach Moniki Bociek oraz Klaudii Alagierskiej, a także znakomitym zagrywkom Marty Wójcik. Swoje dołożyła także Regiane Bidias. Dopiero wtedy pierwszą zdobycz zapewniła swojemu zespołowi Jaroslava Pencova popisując się atakiem z obiegnięcia. Ełkaesianki były jednak na tyle rozpędzone, że nie pozwalały zbliżyć się rywalkom choćby na jeden punkt. Wygrały pierwszego seta aż 25:10.

 

Tak wysoka porażka wyraźnie zdenerwowała siatkarki Grota Budowlanych. Mimo, że początkowo przegrywały 3:6, to chwilę później były już na prowadzeniu 10:7. Przewaga Budowlanych stopniowo rosła, na co musiał reagować Michał Masek. Niewiele to jednak zmieniło. Ekipa Krzyształowicza tym razem okazała się lepsza 25:16.

 

Trzecia odsłona okazała się najlepszym jak dotąd widowiskiem. Obie ekipy popisywały się znakomitymi zagraniami. Z akcji na akcję coraz lepiej prezentowały się siatkarki ŁKS Commercecon. Na liderki wyrosły Alagierska i Bidias. Spektakularny blok w decydującym momencie dołożyła Bociek. Seta skutecznym atakiem z lewego skrzydła zakończyła Aleksandra Wójcik.

 

Po zmianie stron ciężar gry na swoje barki wzięła Brakocevic. Serbka nie myliła się w ataku. W bloku postrach siała Magdalena Stysiak. Dotkliwie przekonała się o tym Zuzanna Efimienko-Młotkowska, która w ciągu kilku akcji została dwukrotnie zatrzymana przez młodą przyjmującą. Emocje w końcówce ponownie sięgnęły zenitu. W najważniejszych momentach myliły się liderki zespołów. Drużynie Grota Budowlanych udało się jednak dowieźć wynik do końca, więc o wszystkim po raz kolejny zadecydował tie-break. 

 

W nim na początku lepiej radziła sobie ekipa prowadzona przez Krzyształowicza. Na zmianie stron na prowadzeniu były już jednak Ełkaesianki i do końca tak pozostało. Wygrały 15:10 i w całym meczu 3:2.

 

ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:10, 16:25, 25:22, 23:25, 15:10)

 

ŁKS Commercecon: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Marta Wójcik, Regiane Bidias, Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Aleksandra Wójcik, Krystyna Strasz (L) oraz Lucie Muhlsteinova, Agata Wawrzyńczyk, Izabela Kowalińska, Anna Korabiec (L)

 

Grot Budowlani: Anna Bączyńska, Jaroslava Pencova, Femke Stoltenborg, Julia Twardowska, Gabriela Polańska, Jovana Brakocevic- Canzian, Maria Stenzel (L) oraz Magdalena Stysiak, Małgorzata Śmieszek, Ewelina Tobiasz, Oliwia Urban

 

MVP: Klaudia Alagierska

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze