Trener Juventusu miał nietypowy problem ze Szczęsnym (WIDEO)

Piłka nożna
Trener Juventusu miał nietypowy problem ze Szczęsnym (WIDEO)
fot. PAP/EPA

Trener Juventusu - Massimiliano Allegri podczas wizyty w telewizyjnym studiu opowiedział zabawną historię, która dotyczy Wojciecha Szczęsnego, a w zasadzie jego nazwiska. Szkoleniowiec mistrzów Włoch zdradził, że rok zajęło mu nauczenie się bezbłędne pisanie nazwiska naszego bramkarza.

W niedzielny wieczór Allegri gościł w popularnym we Włoszech programie "A che tempo che fa" w stacji Rai 1. Doświadczony trener tryskał humorem i opowiedział wiele ciekawych anegdot. Jedna z nich dotyczyła Szczęsnego. Niespełna 52-letni zwierzchnik piłkarzy Juve zdradził, że nadal ma ogromne problemy z napisaniem poprawnie nazwiska polskiego bramkarza.

 

- Nauczenie się poprawnego napisania nazwiska Wojtka zajęło mi cały rok. Dokładnie przez 12 miesięcy stojąc pod tablicą, za każdym razem zastanawiałem się, jak to zrobić - relacjonował trener najlepszej włoskiej drużyny. Publika zgromadzona w studiu nie potrafiła powstrzymać śmiechu podczas opowieści Włocha.

Ostatecznie trener urodzony w Livorno opanował tę niełatwą sztukę dla Włocha i nauczył się poprawie pisać nazwisko "Szczęsny". Dziennikarzom z Półwyspu Apenińskiego również sprawia sporo kłopotów wymowa i pisownia godności reprezentanta Polski.

 

29-letni Polak jest podstawowym bramkarzem Juventusu. W tym sezonie w ekipie ze stolicy Piemontu Szczęsny rozegrał 38 meczów, w których 18-krotnie zachował czyste konto. 42-krotny reprezentant Biało-Czerwonych 28 razy wyciągał piłkę z siatki.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze