Szczęsny uratował Juve! Dwie genialne parady w kilka minut (WIDEO)

Wojciech Szczęsny w drugiej połowie meczu z Ajaksem Amsterdam (1:2) miał sporo pracy... Po świetnej kombinacji szansę na gola miał Hakim Ziyech, kilka minut później niezwykle groźny strzał z dystansu oddał Donny Van de Beek, jednak Polak był na posterunku.

Szczęsny już wiele razy w tej edycji Ligi Mistrzów udowadniał, że jest w ścisłej czołówce najlepszych bramkarzy Starego Kontynentu. W pierwszej połowie rewanżowego meczu z Ajaksem był bez szans w sytuacji sam na sam z Donnym van de Beekiem.

W 52. minucie goście popisali się świetną kombinacją. Po rozmontowaniu defensywy akcję mógł wykończyć Ziyech. Szczęsny jednak zostawił rękę i instynktownie powstrzymał strzał gwiazdy Ajaksu Amsterdam. Kilka minut później z dystansu przymierzył Van de Beek, jednak z okienka "wyciągnął" ją reprezentant Polski.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.