MŚ w hokeju: Rosjanie w najsilniejszym składzie. Zagrają Owieczkin i Wasilewski

Inne
MŚ w hokeju: Rosjanie w najsilniejszym składzie. Zagrają Owieczkin i Wasilewski
fot. PAP

Reprezentacja Rosji wystąpi w najsilniejszym składzie w zbliżających się mistrzostwach świata w hokeju na lodzie, których gospodarzem jest Słowacja. "Sborną" wzmocnią m.in. napastnicy Nikita Kuczerow i Aleksander Owieczkin grający w NHL. W bramce stanie Andriej Wasilewski.

Po zakończeniu występów swoich drużyn w rozgrywkach o Puchar Stanleya na mistrzostwa przyjedzie "silna grupa", aby wesprzeć kolegów.

 

Wzmocnieniem będzie przede wszystkim triumfator punktacji kanadyjskiej sezonu zasadniczego ligi NHL (128 pkt) Nikita Kuczerow z Tampa Bay Lightning, a także dwukrotny zdobywca Pucharu Stanleya Jewgienij Małkin (Pittsburgh Penguins), Jewgienij Dadonow (Florida Panthers), Owieczkin i Jewgienij Kuzniecow (obaj Washington Capitals) oraz Ilja Kowalczuk (Los Angeles Kings).

 

W bramce "Sbornej" stanie utalentowany gracz młodego pokolenia 24-letni Andriej Wasilewski, podpora Tampa Bay Lightning.

 

Owieczkin z 51 bramkami został królem strzelców sezonu zasadniczego, a nagrodę za to osiągnięcie - Maurice Richard Trophy - otrzymał po raz ósmy. 33-letni napastnik ma w kolekcji trzy złote medale mistrzostw świata zdobyte w latach 2008, 2012 i 2014 oraz Puchar Stanleya wywalczony w ubiegłym sezonie.

 

83. mistrzostwa świata rozegrane zostaną w dniach 10–26 maja w Bratysławie i Koszycach.

 

W grupie A (Steel Arena Koszyce) zagrają: Dania, Finlandia, Francja, Kanada, Niemcy, Słowacja, USA i W.Brytania, natomiast w B w Bratysławie (Zimny Stadion Ondreja Nepelu): Austria, Czechy, Łotwa, Norwegia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja i Włochy.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie