NHL: Maroon przesądził o drugim zwycięstwie Blues

Hokeiści St. Louis Blues na wyjeździe pokonali Dallas Stars 4:3 i objęli prowadzenie 2-1 w półfinale play off Konferencji Zachodniej ligi NHL. Zwycięską bramkę na 98 sekund przed końcową syreną zdobył Pat Maroon.

Poniedziałkowe spotkanie przypominało bokserską wymianę ciosów, bowiem na każdy gol Blues trafieniem odpowiadali zawodnicy Stars.

Już w 2. minucie bramkę dla przyjezdnych strzelił Jaden Schwartz. W końcówce pierwszej tercji zaś wyrównał Aleksander Radułow. Po niespełna 30 minutach gry Blues znów wygrywali, a skutecznym uderzeniem popisał się Tyler Boak. Bardzo emocjonująca była końcówka, od 54. do 59. minuty widzowie obejrzeli cztery gole. Autorem najważniejszego był 31-letni Maroon.

"Udało się nam odpowiedzieć, wierzymy w swoje umiejętności. Pokazaliśmy, że potrafimy znaleźć drogę do zwycięstwa. Ale też doceniam klasę drużyny rywali" - stwierdził strzelec decydującej bramki.

Powody do radości miał także kapitan Blues Alex Pietrangelo, który przerwał serię 25 występów bez trafienia.

Wcześniej w swojej hali zespół z St. Louis Blues triumfował 3:2 i przegrał 2:4. Czwarta potyczka w środę w Dallas. Awans uzyska zwycięzca czterech meczów.

W drugiej parze na Zachodzie rywalizują San Jose Sharks i Colorado Avalanche. Po dwóch meczach jest remis 1-1. Lepszy z tej pary pozostanie w grze o Puchar Stanleya.