Poznaliśmy kadrę skoczków narciarskich na sezon 2019/20

Zimowe
Poznaliśmy kadrę skoczków narciarskich na sezon 2019/20
fot. Cyfrasport

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził Michala Doleżala jako trenera kadry A skoczków oraz Łukasza Kruczka, który będzie pracował ze skoczkiniami. Wciąż oficjalnie nie potwierdzono, że kadrę biegaczy przejmie Lukas Bauer. Zatwierdzono również składy kadr na sezon 2019/20.

41-letni Bauer jest głównym kandydatem do objęcia schedy po Tadeuszu Krężeloku, z którym postanowiono zakończyć współpracę. Bauer rozmawiał już na temat pracy w Polsce z prezesem PZN Apoloniuszem Tajnerem, ale jeszcze nie ustalono wszystkich szczegółów i ma się odbyć jeszcze jedna tura negocjacji.
 
Bauer to legenda czeskich biegów, trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich i dwukrotny wicemistrz świata. Odniósł 18 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, co przełożyło się m.in. na Kryształową Kulę w sezonie 2007/08 i dwa triumfy w prestiżowym cyklu Tour de Ski. Po zakończeniu profesjonalnej kariery w 2017 roku stworzył rywalizujący w maratonach narciarskich Team Bauer.
 
Jeśli chodzi o kadrę biegaczek, to pracę będzie kontynuować będą Aleksander Wierietielny i Justyna Kowalczyk.
 
Jak już wcześniej informowano, schedę w kadrze A skoczków po Stefanie Horngacherze, który skorzystał z oferty niemieckiej federacji, przejął współpracujący do tej pory z Austriakiem Czech Michal Doleżal.
 
Nie uległ natomiast zmianom skład kadry A, którą – podobnie jak w poprzednim sezonie – tworzą: 
 
Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
Maciej Kot – AZS Zakopane
Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane 
Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra. 
 
W kadrze B w nadchodzącym sezonie znaleźli się:
 
Aleksander Zniszczoł – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Paweł Wąsek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Andrzej Stękała – AZS Zakopane 
Tomasz Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane
Bartosz Czyż – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 
Kacper Juroszek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe.
 
Nowy trenerem kadry skoczkiń został Łukasz Kruczek, który wcześniej prowadził kadrę A skoczków, a ostatnio pracował z reprezentacją Włoch.
 
Niemca Danny’ego Winkelmanna w kadrze kombinatorów norweskich zastąpi Tomasz Pochwała, który ostatnio opiekował się juniorami.
 
PZN planował zmianę trenera w kadrze alpejczyków, ale ostatecznie zdecydowano, że Austriak Christian Leitner będzie kontynuował swoją pracę.
 
Jeśli chodzi o alpejki, to Maryna Gąsienica-Daniel nadal będzie pod opieką Marcina Orłowskiego, któremu jednak będzie pomagał Ivan Ilanovsky. Słowak był m.in. trenerem aktualnej mistrzyni świata w gigancie Petry Vlhovej. Podjęto także decyzję, że wraz z Gąsienicą-Daniel trenować będzie utalentowana Magdalena Łuczak.
RM, PAP, pzn.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze