Liga Mistrzów: Barcelona rozbiła Liverpool. Koncert Messiego

Spotkanie Barcelony z Liverpoolem zapowiadało się ciekawie już od momentu, kiedy okazało się, że obie te drużyny zagrają ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów. Trzeba przyznać, że zawodnicy Dumy Katalonii i The Reds nie rozczarowali. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:0 i zdecydowanie przybliżyli się do awansu do finału Champions League.

Mecz rozpoczął się od delikatnej przewagi Anglików, ale to Barcelona wyszła na prowadzenie. Świetne dośrodkowanie Jordiego Alby wykorzystał Luis Suarez i w 26. minucie pokonał Alissona. Dla byłego piłkarza Liverpoolu było to pierwsze trafienie w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Goście mogli doprowadzić do wyrównania w pierwszej części gry, ale najlepszą okazję zmarnował Sadio Mane. Reprezentant Senegalu znalazł się w doskonałej sytuacji po podaniu z bocznego sektora boiska, lecz uderzył niecelnie i Marc-Andre ter Stegen nie musiał nawet interweniować.

Druga połowa rozpoczęła się od ładnego strzału Jamesa Milnera. Tym razem niemiecki bramkarz Barcelony musiał się wykazać i skutecznie odbił uderzenie Anglika. Kilka minut później golkiper Dumy Katalonii po raz kolejny stanął na wysokości zadania po strzale Mohameda Salaha i sparował piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach nadal przeważał Liverpool, lecz świetnie bronił ter Stegen. Barcelona z pierwszą ofensywną akcją w tej części gry wyszła w 64. minucie, kiedy dośrodkowanie Arturo Vidala na rzut rożny wybili defensorzy The Reds.

Choć Anglicy grali w drugiej połowie lepiej od swoich przeciwników, na kwadrans przed końcem drugi cios wyprowadziła Barcelona. Strzał Suareza odbił się od poprzeczki, piłka spadła pod nogi Messiego i kapitan Blaugrany podwyższył wynik na 2:0. Jakby tego było mało, kilka chwil później Argentyńczyk po raz kolejny zaprezentował swój geniusz. 31-latek popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego i Alisson był bez szans. Była to jego 600. bramka dla Barcelony.

Zaraz po tej bramce doskonałą sytuację dla Liverpoolu zmarnował Salah. Egipcjanin z kilku metrów trafił zaledwie w słupek. W końcówce z groźnymi kontrami ruszali gospodarze, ale ostatecznie skończyło się na trzech bramkach po ich stronie. Podopieczni Ernesto Valverde z ogromną zaliczką przystąpią więc do rewanżu na Anfield.

FC Barcelona - Liverpool FC 3:0 (1:0)

Bramki: Suarez 26, Messi 75, 82

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto (90+3. Carles Alena), Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba - Ivan Rakitic, Sergio Busquets, Arturo Vidal - Lionel Messi, Luis Suarez (90+3. Ousmane Dembele), Philippe Coutinho (60. Nelson Semedo)

Liverpool: Alisson Becker - Joe Gomez, Joel Matip, Virgil van Dijk, Andrew Robertson - James Milner (85. Divock Origi), Fabinho, Naby Keita (24. Jordan Henderson), Georginio Wijnaldum (78. Roberto Firmino) - Mohamed Salah, Sadio Mane

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Relacja zakończona

Dziękujemy za uwagę. Redakcja Polsatsport.pl życzy Państwu dobrej nocy!

Dembele marnuje doskonałą sytuację na 4:0 i... koniec meczu!

A Carlos Alena zastępuje Sergi Roberto.

Dembele melduje się na murawie w miejsce Suareza

To mogło być 4:0! Barcelona ruszyła z kontrą, ale wywalczyła tylko rzut rożny.

Pięć minut doliczone do drugiej połowy.

Jordi Alba z żółtą kartką.

To musiał być gol dla Liverpoolu. Co za pudło Salaha!

Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego kapitana Barcelony. Co za gol!

3:0! Messi!

Żółta kartka dla Fabinho za faul na Messim.

Roberto Firmino melduje się na boisku w miejsce Georginio Wijnaldum.

Suarez trafił w poprzeczkę, piłka spadła pod nogi Messiego i Argentyńczyk skierował futbolówkę do pustej bramki!

Liverpool grał, Barcelona strzela. Messi!

Utrzymuje się przewaga Liverpoolu, ale przyjezdni nie są w stanie udokumentować jej wyrównującym trafieniem.

Kapitan Barcelony przerywa faulem akcję Liverpoolu.

Messi do Vidala, ale van Dijk wybija na rzut rożny!

Pierwsza zmiana w szeregach Barcelony. Coutinho schodzi, a w jego miejsce Nelson Semedo.

Milner! Piękna akcja Liverpoolu i uderzenie Anglika, ale znowu broni ter-Stegen!

Przewaga Liverpoolu! Uderzenie Salaha i rzut rożny po obronie ter-Stegena.

Ter-Stegen broni groźny strzał Milnera! Rzut rożny dla gości.

Matip fauluje Suareza w środku pola.

Zaczynamy drugą połowę. Liverpool zdoła doprowadzić do wyrównania?

Były piłkarz Barcelony zachwycony pierwszą połową spotkania.

Koniec pierwszej części gry. Barcelona prowadzi po golu Suareza.

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

Milner popchnął Messiego, ale bez kartki.

Żółta kartka dla Clementa Lengleta za przewinienie na Mohamedzie Salahu.

Milner z dystansu obok bramki ter-Stegena.

Ależ to była szansa Mane! Piękne podanie do napastnika Liverpoolu, który marnuje świetną sytuację. To powinno być 1:1!

Sergi Roberto wybija dośrodkowanie Hendersona i rzut rożny dla The Reds.

Otworzył nam się mecz. Dopiero co Liverpool był w polu karnym Barcelony, a już Coutinho mógł podwyższyć na 2:0!

Próba prostopadłego podania w wykonaniu Dumy Katalonii, ale piłkę przejmuje Liverpool.

Składna akcja Dumy Katalonii, dośrodkowanie Jordi Alby i były piłkarz Liverpoolu pokonuje Alissona.

Gooooooooooool! Luis Suarez i 1:0 dla Barcelony!

Henderson wchodzi w miejsce Keity. Anglik przejął opaskę kapitańską od Milnera.

Przycisnął Liverpool! Dwie próby Mane zablokowane jednak przez gospodarzy.

Jordan Henderson gotowy do zastąpienia byłego zawodnika RB Lipsk.

Naby Keita kontuzjowany. Wygląda na to, że piłkarz Liverpoolu nie będzie w stanie kontynuować gry.

Dośrodkowanie Robertsona z rzutu wolnego, ale radzą sobie piłkarze Barcelony.

Raz jeszcze Coutinho, ale obok bramki. Gdyby Brazylijczyk strzelił gola, sędzia i tak nie uznałby tego trafienia, gdyż Brazylijczyk był na spalonym.

Strzał Coutinho pewnie łapie jego rodak Alisson.

Gramy dalej!

Indywidualna akcja Messiego i... czy nie było zagrania ręką zawodnika Liverpoolu?

Matip przerywa akcję Messiego i Liverpool przy piłce.

Suarez fauluje Milnera i od rzutu wolnego rozpoczną goście.

Rzut rożny dla Barcelony i strzał Suareza trafia w boczną siatkę.

Salah w polu karnym, ale zablokowany. Dzieje się od początku!

Od wysokiego pressingu rozpoczęli piłkarze Liverpoolu, ale Barcelona skutecznie wyszła z tej sytuacji. Dośrodkowanie Luisa Suareza pewnie wyłapuje jednak Alisson.

Pierwszy gwizdek sędziego i startujemy!

Za 10 minut zaczynamy!

Na boisku zmierzy się dziś dwóch byłych piłkarzy... holenderskiego Groningen. Luis Suarez z Barcelony postara się przechytrzyć Virgila van Dijka z Liverpoolu.

Leo Messi dziś po raz setny rozpocznie mecz jako kapitan Barcelony.

Tak prezentuje się szatnia przyjezdnych. Do rozpoczęcia spotkania zostało 60 minut!

Zawodnicy The Reds również przybyli na Camp Nou:

Znamy też skład Liverpoolu. Roberto Firmino rozpoczyna mecz na ławce rezerwowych.

Ernesto Valverde odkrył karty. W pierwszym składzie jednak Coutinho, a nie Ousmane Dembele.

Leo Messi jest najskuteczniejszym strzelcem Ligi Mistrzów w tym sezonie. Argentyńczyk zanotował 10 trafień. W środę dołoży kolejne?

Piłkarze Barcelony pojawili się już na stadionie:

Witamy w relacji na żywo z półfinałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną i Liverpoolem!