Tour de Romandie: Kueng uciekł rywalom i wygrał drugi etap

Szwajcar Stefan Kueng z grupy Groupama-FDJ po solowej akcji wygrał drugi etap wyścigu Tour de Romandie. Drugi na mecie w Morges zameldował się Irlandczyk Sam Bennett. Kolarz ekipy Bora-Hansgrohe finiszował na czele całego peletonu. Liderem szwajcarskiego wyścigu pozostał Primoz Roglic z Jumbo-Visma.

Podczas liczącego 174 kilometry etapu kolarzom przeszkadzał deszcz, ale sama trasa nie była wymagająca. Peleton musiał zmierzyć się z zaledwie z dwoma podjazdami o nie największym nachyleniu. Był to odcinek dla "harcowników" i spodziewano się sprinterskiego finiszu większej grupy.

Tuż przed pierwszym wzniesieniem zaatakowało sześciu kolarzy, wśród nich Kueng. Dość szybko osiągnęli oni pięć minut przewagi, a na przełęczy Mollendruz zameldowali się niespełna cztery minuty przed peletonem. Pościgiem najbardziej zainteresowana była grupa Bora-Hansgrohe.

Przed podjazdem na Reverolle Kueng mocniej nacisnął na pedały, jego tempo wytrzymali tylko dwa j towarzysze ucieczki - Gediminas Bagdonas (AG2R La Mondiale) i Frederik Backaert (Wanty-Gobert). 20 kilometrów przed metą ich przewaga stopniała do minuty i 22 sekund. Szwajcar znów przyspieszył, Litwin i Belg tym razem nie dali rady go gonić.

Kueng do mety dotarł 59 sekund przed zasadniczą grupą. Drugie miejsce zajął Bennett, na trzecim finiszował Włoch Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida).

Roglic, triumfator ubiegłorocznej edycji tego wyścigu, w klasyfikacji generalnej o 10 sekund wyprzedza mistrza świata z 2013 roku Portugalczyka Rui Costę (UAE Team Emirates).

Składający się z prologu i pięciu etapów wyścig ma najwyższą kategorię World Tour. Zakończy się 5 maja jazdą indywidualną na czas w Genewie.