Większość kariery Xavi, jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych pomocników w historii, spędził w klubie ze stolicy Katalonii, a przez ostatnie cztery lata bronił barw katarskiego Al-Sadd Dauha. W czwartek ogłosił, że piłkarzem już nie będzie, ale spróbuje swoich sił w roli trenera.

 

"Miło było dzielić z tobą szatnię, wiele wspólnych lat i doświadczeń. Naprawdę nam ciebie brakuje od pierwszego dnia, kiedy zdecydowałeś się odejść, bo zawsze bardzo nam pomagałeś i na boisku, i poza nim. Życzę ci wszystkiego najlepszego na nowym etapie życia. Jestem pewien, że osiągniesz jeszcze sukces w świecie futbolu" - napisał Messi na Instagramie.

 

Inny zawodnik chwalony za długoletnie występy w Barcelonie Andres Iniesta, obecnie grający w Japonii, nazwał byłego kolegę także z kadry Hiszpanii "wzorem profesjonalisty". - To był zaszczyt rozwijać się u twego boku i dzielić z tobą najlepsze chwile mojej kariery. Dziękuję za wszystko, czego nauczyłeś świat futbolu - napisał na Twitterze.

 

Podziękowania zamieścili też w internecie m.in. Sergio Busquets, Sergi Roberto, Rafinha, Urugwajczyk Luis Suarez czy Brazylijczyk Rivaldo. Ten ostatni odniósł się do faktu, że Xavi nigdy nie otrzymał Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza roku na świecie, i napisał: - To ty jesteś złotą piłką.

 

Podziękowania spłynęły również m.in. od byłego napastnika reprezentacji Hiszpanii Fernando Torresa i koszykarza Pau Gasola.