Tour de Romandie: Roglic wygrał czwarty etap i umocnił się na prowadzeniu

Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma) wygrał w sobotę czwarty, "królewski" etap kolarskiego wyścigu Tour de Romandie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugi był mistrz świata z 2013 roku Portugalczyk Rui Costa (UAE Team Emirates).

Trzeci na mecie w Torgon był Brytyjczyk Geraint Thomas (Ineos).

Najtrudniejszy w założeniach organizatorów górski etap wyścigu w ostatniej chwili został skrócony o 70 kilometrów z powodu bardzo trudnych warunków w pierwszej części trasy. Kolarze pokonali w związku z tym niewiele ponad 100 kilometrów, ale na trasie pozostała ponad 10-kilometrowa wspinaczka do mety. W zimnie i deszczu najlepiej poradził sobie jadący w koszulce lidera Roglic, ktory zaatakował z czołowej grupki na ostatnich metrach i sięgnął po drugie zwycięstwo etapowe.

Roglic, triumfator ubiegłorocznej edycji tego wyścigu, w klasyfikacji generalnej o 12 sekund wyprzedza Costę i o 16 Francuza Davida Gaudu (Groupama/FDJ). Czwarty, ze stratą 26 sekund jest Thomas.

Składający się z prologu i pięciu etapów wyścig ma najwyższą kategorię World Tour. Zakończy się 5 maja jazdą indywidualną na czas w Genewie.