Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu

Rekord Bielsko-Biała wywalczył trzecie z rzędu i czwarte w historii mistrzostwo Polski. Bielszczanie zapewnili sobie tytuł na trzy kolejki przed końcem sezonu ekstraklasy, pokonując w poniedziałek w Chorzowie miejscowy Clearex 3:2.

Rekord w tym sezonie zdobył też Puchar Polski.

W meczu beniaminka Acany Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice z ubiegłorocznym wicemistrzem Gattą Active Zduńska Wola padł wynik 4:3, choć goście prowadzili do przerwy 3:0, a w ostatniej minucie 3:1. Potem w ciągu 15 sekund Gatta straciła dwa gole i przegrała.

Wyniki meczów 24. kolejki:

AZS Uniwersytet Śląski Katowice – Red Dragon Pniewy 2:2 (0:0)

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Pogoń’04 Szczecin 6:4 (2:0)

FC Toruń – Piast Gliwice 3:3 (1:0)
Red Devils Chojnice – AZS Uniwersytet Gdański 6:2 (4:1)
Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Gatta Active Zduńska Wola 4:3 (0:3)
Clearex Chorzów – Rekord Bielsko-Biała 2:3 (2:2)

Po rozegraniu 22 kolejek tabela została podzielona na pół z zachowaniem zdobytych punktów. W obu grupach będzie rozegranych po pięć dodatkowych kolejek.

Ostatni zespół po zakończeniu całej rywalizacji spadnie do 1. ligi, ekipa z miejsca 11. powalczy o utrzymanie w barażach.

Do elity awansowali bezpośrednio zwycięzcy obu grup pierwszej ligi – GSF Gliwice i Futsal Leszno. Zespoły z miejsc drugich – Gwiazda Ruda Śląska i Constract Lubawa - zagrają w barażach - lepszy zapewni sobie prawo gry w ekstraklasie, przegrany zmierzy się jeszcze z przedostatnią drużyną elity.

W kolejnym sezonie ekstraklasa będzie liczyć 14 drużyn.