Tavares ostatni sezon spędził we francuskim Rennes Volley 35, gdzie pełnił rolę kapitana. W poprzednich latach grał również w barwach Tourcoing Lille (2016-18), Copry Piacenza (2014-16), a profesjonalną karierę rozpoczynał w lidze portugalskiej, w SL Benfica (2010-14).

 

26-latek jest reprezentantem Portugalii i wraz z zespołem awansował do mistrzostw Europy EuroVolley 2019, które zostaną rozegrane we wrześniu we Francji, Belgii, Holandii i Słowenii. Portugalczycy zagrają w grupie A, gdzie zmierzą się z Francją Włochami, Bułgarią, Grecją i Rumunią.

 

– Jestem szczęśliwy i bardzo podekscytowany przed nadchodzącym sezonem. Rozgrywki siatkarskie w Polsce są jednymi z najlepszych na świecie, a Polska jest krajem, w którym wszyscy zawodnicy chcieliby zagrać. Tutejsza liga jest bardzo profesjonalna i chyba wszyscy ją śledzą – powiedział portugalski rozgrywający. – Jest to na pewno bardzo ważny krok w mojej karierze i bardzo się cieszę, że klub i Marcelo wierzą we mnie. Nie mogę doczekać się przyjazdu do Lubina i rozpoczęcia przygotowań do sezonu – podsumował Tavares.