W pożarze ciężarówki na A1 spłonął koń szwedzkiej medalistki olimpijskiej

Inne
W pożarze ciężarówki na A1 spłonął koń szwedzkiej medalistki olimpijskiej
fot. PAP

W pożarze samochodu na autostradzie A1 spłonął koń srebrnej medalistki olimpijskiej Szwedki Sary Algotsson Ostholt. „To wielka strata dla naszego sportu i osobista tragedia jednej z naszych najlepszych zawodniczek” - oświadczyła Szwedzka Federacja Jeździecka.

W ciężarówce jadącej z zawodów w Sopocie przewożone były dwa konie zawodniczki - Apertina i Chacco`s Crack. Pojazd zapalił się na jezdni w kierunku Łodzi, przy węźle Nowe Marzy.

 

„Sara jechała na zawody w Niemczech. W pewnym momencie nad ranem ona i kierowca poczuli zapach spalenizny i zatrzymali się. Palił się tył ciężarówki. Udało im się wyprowadzić tylko jednego, poparzonego konia. Drugi spłonął żywcem” - powiedziała na antenie szwedzkiej telewizji SVT rzeczniczka federacji jeździeckiej Lotta Amnestal.

 

Dodała, że jeszcze nie wiadomo, który z koni przeżył, ponieważ zawodniczka jest w głębokim szoku i udziela tylko minimalnych informacji. "Osobiście i z wielkim poświęceniem ratowała zwierzęta. Nie odniosła obrażeń, natomiast kierowca, który jest jednocześnie opiekunem koni, jest poparzony" - poinformowała.

 

Algotsson Ostholt zdobyła podczas olimpiady w Londynie w 2012 roku srebrny medal we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie