Liga Mistrzów: Cud w Liverpoolu. Barcelona za burtą!

Liverpool do wyeliminowania Barcelony potrzebował cudu i... stało się. "The Reds" po niesamowitym meczu pokonali "Dumę Katalonii" 4:0 i awansowali do finału Ligi Mistrzów. Bohaterami gospodarzy okazali się ci, którzy w tym sezonie nie strzelili ani jednego gola w Champions League, czyli Divock Origi i Georginio Wijnaldum.

Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego pressingu Liverpoolu. Podopieczni Jurgena Kloppa szybko przejmowali piłkę i mieli inicjatywę. Już w 7. minucie gospodarze dopięli swego i otworzyli wynik meczu. Kiepsko przy długim podaniu Joela Matipa zachował się Jordi Alba, piłkę przejął Jordan Henderson i choć nie zdołał pokonać Marc-Andre ter Stegen, z najbliższej odległości strzał dobił Origi. Belg zanotował tym samym swoje pierwsze trafienie w obecnym sezonie Ligi Mistrzów.

Z czasem do głosu dochodziła Barcelona. W 17. minucie świetną okazję do wyrównania zmarnował Lionel Messi, który niepotrzebnie szukał dryblingu w polu karnym Alissona. Doskonałym podaniem w tej sytuacji popisał się Sergio Busquets. Chwilę później Brazylijczyk świetnie interweniował po groźnym uderzeniu Philippe Coutinho.

W 23. minucie ponownie zaatakował Liverpool, jednak potężny strzał Andy'ego Robertsona odbił ter Stegen. W dalszej fazie pierwszej połowy gra nieco się uspokoiła. "The Reds" nie atakowali już wysokim pressingiem, a coraz częściej przy piłce utrzymywali się mistrzowie Hiszpanii. W doliczonym czasie gry Alba znalazł się w bardzo dobrej sytuacji po podaniu Messiego, ale raz jeszcze na wysokości zadania stanął Alisson. Do przerwy Liverpool prowadził 1:0 i z nadziejami mógł przystąpić do drugiej części gry.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak pierwsza, czyli od ataku gospodarzy. W 51. minucie świetnie strzał Virgila van Dijka obronił ter Stegen. Po chwili w doskonałej sytuacji znalazł się Luis Suarez, jednak i tym razem skutecznie interweniował Alisson. Trzy minuty później kibice na Anfield oszaleli. Znowu nie najlepiej zachował się Alba, dokładnie w pole karne podał Trent Alexander-Arnold i Wijnaldum, który pojawił się na boisku w przerwie, pokonał golkipera Barcelony.

Chwilę później fani "The Reds" raz jeszcze mieli powody do świętowania. Super-rezerwowy Wijnaldum tym razem celnie uderzył głową i stan dwumeczu się wyrównał! Liverpool nie miał zamiaru zadowalać się tym faktem i atakował dalej, a trener "Blaugrany" w miejsce ofensywnego Coutinho wprowadził defensora Nelsona Semedo.

W 68. minucie wreszcie zaatakowała Barcelona. Raz jeszcze na posterunku był jednak Alisson, który sparował na rzut rożny groźny strzał Messiego. W 79. minucie Alexander-Arnold przytomnie znalazł w polu karnym Origiego i dośrodkował do niego piłkę z rzutu rożnego. Belg skutecznym uderzeniem pokonał ter Stegena i Liverpool wyszedł na prowadzenie 4:0!

Choć Barcelona próbowała pokonać Alissona, żadna z ofensywnych akcji gości nie zakończyła się powodzeniem. Liverpool drugi sezon z rzędu awansował tym samym do finału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z lepszym z pary Ajax - Tottenham.

Liverpool FC – FC Barcelona 4:0 (1:0)

Bramki: Origi 7, 79, Wijnaldum 54, 56

Liverpool FC: Alisson Becker – Trent Alexander-Arnold, Joel Matip, Virgil van Dijk, Andy Robertson (46. Georginio Wijnaldum) – Jordan Henderson, Fabinho, James Milner – Xherdan Shaqiri (90. Daniel Sturridge), Sadio Mane, Divock Origi (85. Joe Gomez)

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Sergi Roberto, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba – Arturo Vidal (75. Arthur), Sergio Busquets, Ivan Rakitić (80. Malcom) – Lionel Messi, Luis Suarez, Philippe Coutinho

Żółte kartki: Fabinho, Matip – Busquets, Rakitić, Semedo

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Liverpool FC

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Relacja zakończona

Koniec meczu. Liverpool w finale Ligi Mistrzów!

Fabinho faulowany i rzut wolny dla Liverpoolu.

To mogło być 5:0! Mane sam na sam z ter-Stegenem, ale jednak był na spalonym.

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy!

Daniel Sturridge zmienia Shaqiriego.

Groźnie centrował Semedo, ale świetnie ustawiony van Dijk!

Shaqiri głową, ale niecelnie.

Origi schodzi z boiska, a w jego miejsce Joe Gomez.

Rzut wolny dla gospodarzy z bocznego sektora gry.

Malcom zmienił Rakiticia.

Alexander-Arnold przytomnie znalazł Belga i ter-Stegen bez szans!

Błąd Barcelony w ustawieniu i Origi strzela na 4:0!

Rzut rożny dla Liverpoolu.

Semedo fauluje Mane w bocznym sektorze i dostaje żółtą kartkę.

Arthur wchodzi za Vidala.

Milner szukał Origiego, ale piłka w rękach ter-Stegena.

Alisson broni uderzenie Messiego!

Argentyńczyk strzela z rzutu wolnego w mur i korner dla "Blaugrany".

Matip fauluje Messiego i dostaje żółtą kartkę.

Z rzutu wolnego dośrodkowuje Liverpool i Anglicy rozpoczną od autu.

Nelson Semedo melduje się na boisku w miejsce Coutinho.

Liverpool atakuje dalej!

Dośrodkowanie w pole karne Barcelony i znowu Wijnaldum - tym razem głową!

Co się dzieje! 3:0!

Świetnie zachował się na prawej stronie Alexander-Arnold, który odebrał piłkę Albie, dośrodkował w pole karne i Wijnaldum mocnym strzałem pokonuje ter-Stegena!

2:0! Wijnaldum!

Żółta kartka dla Rakiticia za zagranie piłki ręką.

W odpowiedzi Suarez i skutecznie Alisson!

Ter-Stegen świetnie broni strzał van Dijka!

Dośrodkowanie Shaqiriego na aut wybijają defensorzy "Blaugrany".

Z kontrą ruszyła Barcelona, ale świetnie interweniuje Henderson.

Rzut rożny dla Liverpoolu po wybiciu Pique.

Zaczynamy drugą połowę!

Georginio Wijnaldum melduje się na boisku za Andry'ego Robertsona. James Milner przenosi się na lewą obronę.

Koniec pierwszej części gry!

Alisson zatrzymuje Albę! Groźna kontra Barcelony, świetne podanie Messiego i Hiszpan mógł wyrównać!

Aktywny Origi wywalczył rzut rożny.

Messi z dystansu - obok!

Żółta kartka dla Busquetsa, który łokciem uderzył Fabinho.

Cztery minuty doliczone do pierwszej części gry.

Vidal blokuje strzał Robertsona. Od rzutu rożnego Liverpool.

Ter-Stegen skuteczny na przedpolu, ale piłkę przejmują gospodarze.

Niecelnie Ivan Rakitić i aut dla Liverpoolu. Problemy ze zdrowiem ma Robertson.

W odpowiedzi Barcelona, ale dobrze ustawiony van Dijk. Po chwili faulowany Milner.

Z groźną kontrą ruszał Liverpool, ale sędzia nie dopatrzył się faulu Barcelony i gra toczy się dalej.

Reprezentant Anglii wrócił do gry. Przy piłce Barcelona.

Do rozgrzewki ruszył Georginio Wijnaldum, ale Henderson prawdopodobnie będzie mógł grać dalej.

Kapitan Liverpoolu Jordan Henderson nie podnosi się z murawy.

Jordi Alba i Clement Lenglet zderzyli się, ale są zdolni do gry.

Krótkie rozegranie i Suarez złapany na spalonym po dośrodkowaniu Messiego.

Groźnie w polu karnym "The Reds" i rzut rożny dla gości.

Groźne dośrodkowanie w pole karne w kierunku Suareza, ale skutecznie interweniuje Robertson. Barcelona utrzymuje się przy piłce.

Bomba Andrew Robertsona i broni ter-Stegen!

Barcelona przegrywa po raz pierwszy w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Zdołają odrobić straty w tym spotkaniu?

Kolejna próba Argentyńczyka, ale jego strzał przeleciał obok bramki.

Jeszcze raz Messi! Tym razem podawał co Coutinho i Alisson w ostatniej chwili interweniuje. Barcelona przycisnęła!

Ależ zmarnował sytuację Messi! Kapitan Barcelony niepotrzebnie próbował dryblingu w polu karnym, choć mógł strzelać.

Messi! Pierwszy strzał Argentyńczyka i z trudem broni Alisson.

Barcelona nie jest w stanie dłużej utrzymać się przy piłce. Pressing Liverpoolu zdaje egzamin.

Żółta kartka dla Fabinho po faulu na Luisie Suarezie.

Mane pada w polu karnym, ale... gramy dalem.

Piłkę przejmuje Liverpool i rusza z kolejnym atakiem - dzieje się!

Rzut rożny dla Barcelony.

Długie podanie Joela Matipa, Jordi Alba źle zgrywa piłkę i Origi dobija z najbliższej odległości uderzenie Jordana Hendersona.

Gooooooooooooooool! Divock Origi!

Raz jeszcze skutecznie wybijają obrońcy Barcelony.

Kolejny korner dla Anglików.

Wysoki pressing Liverpoolu i Barcelona traci piłkę.

Centra wybita przez defensorów "Dumy Katalonii".

Pierwsza indywidualna akcja Leo Messiego powstrzymana przez Fabinho. W odpowiedzi Liverpoolu w polu karnym Barcelony i rzut rożny dla The Reds!

Zaczynamy!

Trwa rozgrzewka. Za 10 minut zaczynamy!

Leo Messi dołoży dziś kolejne trafienie w Lidze Mistrzów?

Młody Rhian Brewster po raz pierwszy w sezonie znalazł się w kadrze Liverpoolu.

Zawodnicy Liverpoolu przybyli już na Anfield.

Na ławce rezerwowych Barcelony znaleźli się między innymi Arthur czy Malcom.

Znamy też jedenastkę Liverpoolu:

Poznaliśmy skład Barcelony:

Borek: Liverpool zaatakuje od pierwszych minut, ale bez tej dwójki trudno będzie marzyć

FC Barcelona podporządkowuje wszystko pod Ligę Mistrzów, dlatego spodziewam się huraganowego ataku Liverpoolu. „Duma Katalonii" wyczeka, skontruje i zamknie rywalizację - powiedział przed półfinałami Ligi Mistrzów Mateusz Borek, dziennikarz Polsatu Sport.

Wichniarek z Liverpoolu: Messi może być lekko rozluźniony. Będzie powtórka sprzed roku?

- Liverpool może jeszcze kilka dni pojeździć na karuzeli, jeśli powtórzy się scenariusz sprzed roku. Wówczas Barcelona straciła swoją przewagę w Rzymie - powiedział były reprezentant Polski.

Piłkarze Barcelony są już w drodze na Anfield.

Borek z Liverpoolu: The Reds potrzebują pomocy kogoś na górze, żeby awansować do finału

- "The Reds" potrzebują pomocy kogoś "na górze", żeby awansować - stwierdził komentator Polsatu Sport.

Liga Mistrzów: FC Barcelona - Liverpool FC 3:0. Skrót meczu (WIDEO)

W pierwszym meczu górą była Duma Katalonii, która wygrała u siebie 3:0 z Liverpoolem. Kto zwycięży tym razem?

Witamy w relacji na żywo z półfinałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem i Barceloną!