Mogła być błyskawiczna odpowiedź Tottenhamu. Son trafił w słupek (WIDEO)

W rewanżowym półfinale Ligi Mistrzów, Ajax Amsterdam już po pięciu minutach prowadził z Tottenhamem 1:0 po golu Matthijsa de Ligta. Jednak na trafienie kapitana gospodarzy błyskawicznie mógł odpowiedzieć Son Heung-min, ale strzał Koreańczyka zatrzymał się na słupku bramki amsterdamczyków.

Przed tygodniem w Londynie Son Heung-min nie zagrał, ponieważ pauzował za kartki. Niespełna 27-latek od początku spotkania rozgrywanego na Johan Cruijff ArenA był bardzo aktywny. Już w 6. minucie był bliski pokonania Andre Onany. Na jego nieszczęście, po uderzeniu z ostrego kąta, futbolówka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Kameruńczyka.

O tym, że Koreańczyk jest w tym sezonie dla Spurs na wagę złota, świadczą statystyki. W 46 występach wypracował łącznie 30 bramek dla swojego zespołu, do siatki trafiając aż 20-krotnie. O ile w fazie grupowej nie błyszczał, przydaje się wyjątkowo w fazie pucharowej, gdzie zdobył już cztery bramki w czterech występach.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.