Wrocławianin w stolicy Hiszpanii idzie jak burza. Do tej pory wygrał cztery mecze i to bez straty seta, choć do turnieju musiał przebijać się w kwalifikacjach. Najpierw w pokonanym polu zostawił Hiszpana Maecella Granollersa 6:0 i 6:2. Następnie ograł jego rodaka Roberta Carballesa Baenę 6:4, 6:4. W I rundzie turnieju głównego gorszy od Hurkacza okazał się Australijczyk Alex de Minaur, przegrywając 3:6, 4:6. W środę kolejną ofiarą Polaka okazał się wyżej notowany Lucas Pouille (7:5, 6:1).

 

W III rundzie rywalem 22-letniego polskiego tenisisty będzie broniący tytułu Zverev. Niemiec rosyjskiego pochodzenia, który aktualnie zajmuje 4. miejsce w rankingu ATP turniej w Madrycie rozpoczął od zwycięstwa nad 37-letnim Ferrerem (6:4, 6:1), dla którego 1111 występ okazał się ostatnim w 19-letniej karierze. Teraz jego rywalem będzie jego rówieśnik Hurkacz.

 

Obaj tenisiści mieli okazje razem trenować w Monte Carlo. W Monaco przygotowywali się do serii turniejów na kortach ziemnych. W czwartek po raz pierwszy zmierzą się ze sobą podczas oficjalnych zawodów.

 

Transmisja meczu Huberta Hurkacza z Alexandrem Zverevem w Polsacie Sport Extra oraz na Polsatsport.pl. Początek spotkania od godziny 18:40.