Grody Piastowskie: Całe podium prologu dla CCC

Kamil Małecki z CCC Development wygrał prolog CCC Tour Grody Piastowskie, który został rozegrany na ulicach Legnicy. Kolejne miejsca na podium zajęli również zawodnicy CCC - Michał Paluta i Stanisław Aniołkowski.

Tradycją jest, że właściwe ściganie w Grodach Piastowskich poprzedza prolog w Legnicy. Po eliminacjach wyłoniona została najlepsza dwunastka, która w finale miała do pokonania 11 okrążeń. Po każdym z nich odpadał jeden kolarz aż do wyłonienie tego najlepszego. Najlepiej finał rozegrali kolarze CCC Development, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca.

W piątek zawodnicy będą mieli do przejechania dwa etapy. Przed południem zmierzą się w czasówce w Polkowicach, a po południu na krótkim, bo liczącym zaledwie 112,5 km etapie z Głogowa do Polkowic.

Sobotnie ściganie rozpocznie się w Złotoryi a zakończy w Jaworze i kolarze będą mieli do pokonania 144,3 km. Na niedzielę zaplanowany jest ostatni etap z Nowej Rudy do Dzierżoniowa (145,3 km).

Pierwszym zwycięzcą Grodów Piastowskim był w roku 1966 Henryk Kowalski. W ubiegłym roku najlepszy okazał się Łukasz Owsian z grupy CCC Sprandi Polkowice.