Gruszka trenerem Asseco Resovii

Siatkówka
Gruszka trenerem Asseco Resovii
fot. PAP

Piotr Gruszka dołączył do Asseco Resovii w roli pierwszego szkoleniowca naszej drużyny. Umowa z trenerem obowiązywać będzie przez najbliższe dwa sezony. Dziś w Galerii Rzeszów odbyła się specjalna konferencja prasowa z udziałem nowego trenera.

Gruszka jest dobrze znany polskim kibicom. Przez lata był świetnym siatkarzem, który w swoim dorobku ma medale z krajowego i światowego podwórka. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Kętach. W kolejnych latach występował m.in. w zespołach Bielsko-Białej, Częstochowy, we włoskiej Padwie, a także w Bełchatowie i Bydgoszczy. 42-letni szkoleniowiec karierę zawodniczą zakończył w AZS-ie Olsztyn. W trakcie tych kilkunastu lat był reprezentantem kraju. Jest rekordzistą w liczbie rozegranych meczów w kadrze. W swoim dorobku ma tytuł Mistrza Europy, a także wicemistrza Świata. Przez kilka lat był kapitanem reprezentacji Polski.

 

Rok po zakończeniu kariery zawodniczej Gruszka przyjął ofertę BBTS-u Bielsko-Biała i objął funkcję I trenera drużyny. Od 2016 roku był trenerem GKS-u Katowice, z którym systematycznie piął się po tabeli PlusLigi. Piotr Gruszka zamienia Śląski klub na Asseco Resovię, której trenerem będzie przez najbliższe dwa sezony.

 

CM, assecoresovia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie