MŚ 2022: W Katarze otwarto pierwszą linię metra

Piłka nożna
MŚ 2022: W Katarze otwarto pierwszą linię metra
fot. PAP

Na trzy i pół roku przed piłkarskimi mistrzostwami świata w Katarze została otwarta pierwsza w tym kraju linia metra, która łączy stadiony w miastach położonych po obu stronach stolicy Dauhy - z Lusail do Al-Wakrah. Odcinek ma długość 40 kilometrów.

Kontrakt na eksploatację i utrzymanie sieci metra w Katarze został podpisany z konsorcjum "RKH Qitarat" w grudniu, opiewa na trzy miliardy euro i będzie obowiązywał przez 20 lat. Cała sieć, która zostanie otwarta w 2020 roku będzie składać się z trzech linii: czerwonej, zielonej i złotej. W sumie będzie 37 stacji.

 

Pierwsza z nich łączy stadiony w Lusail i Al-Wakrah, na których będą rozgrywane mecze MŚ 2022. Odcinek ten ma długość 40 km. Wkrótce zostanie otwarty odcinek łączący międzynarodowe lotnisko Hamad z centrum Dauhy.

 

Mistrzostwa świata 2022 mają się rozpocząć 21 listopada i potrwać do 18 grudnia. Ubiegłoroczny mundial w Rosji wygrała Francja. Od kilku miesięcy trwają dyskusje o możliwości rozszerzenia liczby drużyn z 32 do 48. Katarczycy są otwarci na większy format turnieju. FIFA podejmie decyzję nie później niż w czerwcu.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie