Hiszpańskie media: Wracamy do piękna w futbolu

Piłka nożna

Hiszpańskie media podsumowując półfinałowe mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej wskazują, że nieoczekiwani finaliści tych rozgrywek przywrócili piękno współczesnemu futbolowi. Jedną z niespodzianek jest całkowicie brytyjska obsada obu finałowych spotkań.

Komentatorzy z Hiszpanii przypominając o wyeliminowaniu w półfinałowych pojedynkach rodzimych zespołów FC Barcelony i Valencii CF wskazują, że nastąpił przełom we współczesnym futbolu, opierającym się od kilku lat na sile pieniędzy i "pewnych faworytach".

 

Rozgłośnie Cadena Ser i Onda Cero odnotowują niespodziewane końcówki dwumeczów LM, w których pokonanym w pierwszych spotkaniach ekipom Liverpoolu i Tottenhamu Hotspur udało się w ostatnich sekundach przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

 

Madrycki "El Pais" wskazuje, że "niespodzianki", które decydują o pięknie futbolu, były obecne szczególnie w półfinałowych rewanżach LM. Tegoroczny finał tych rozgrywek stołeczna gazeta określa, jako "pozbawiony klubu, który wydawał w ostatnich latach" miliony na transfery.

 

"W latach 2013-2018 Paris-Saint Germain wydał za zakup piłkarzy 700 mln euro, Manchester United – 650 mln euro, Manchester City – 800 mln euro, a Juventus Turyn – 750 mln euro. Barca poszła ich śladem wydając tylko w jednym roku 220 mln euro, jakie otrzymała ze sprzedaży Neymara. Tymczasem żadna z tych drużyn nie zagra w finale LM" - napisał "El Pais".

 

Z kolei katalońska "La Vanguardia", określająca porażkę Barcelony z Liverpoolem "klęską pod Waterloo", wskazuje, że Premier League wreszcie udowodniła, że jest najlepszą ligą piłkarską w Europie.

 

"Ktokolwiek wygra finały, oba trofea trafią do klubu z Premier League. Tym samym nadszedł kres dominacji hiszpańskich ekip, gdzie w LM Real Madryt i FC Barcelona wygrały wspólnie siedem z dziesięciu ostatnich edycji, zaś w LE Sevilla oraz Atletico Madryt razem zdobyły sześć tytułów w minionych dziesięciu finałach" - przypomniała "La Vanguardia".

 

Wydawana w Barcelonie gazeta odnotowała, że wprowadzenie do finałów LM i LE wszystkich drużyn z Wielkiej Brytanii jest wydarzeniem bez precedensu w historii piłkarskich rozgrywek europejskich. Wskazała, że "najlepsza ekipa ligi angielskiej, Manchester City, nie znalazła się w czwórce finalistów".

 

W tegorocznym finale LM, który odbędzie się w Madrycie 1 czerwca, zmierzą się Liverpool FC z Tottenhamem Hotspur. Z kolei w zaplanowanym na 29 maja w Baku finale LE zagrają dwie londyńskie drużyny: Chelsea i Arsenal.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie