Kurek jednak opuści PlusLigę? Ma wrócić do Włoch

Siatkówka
Kurek jednak opuści PlusLigę? Ma wrócić do Włoch
fot. Cyfrasport

Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał! Kwestią czasu miało być przedłużenie kontraktu Bartosza Kurka z ONICO Warszawa. Według "Prawdy Siatki" MVP mistrzostw świata z 2018 roku przeniesie się jednak do Włoch!

Od dłuższego czasu mówiło się, że Kurek zostanie w ONICO. Wiele wskazuje jednak na to, że PlusLiga straci swoją największą gwiazdę na rzecz najsilniejszej ligi na świecie. Jak poinformowała "Prawda Siatki" atakujący reprezentacji Polski ma wrócić do Serie A1 i zasilić skład Cucine Lube Civitanova, gdzie spędził dawniej dwa lata (2013-2015).

 

 

W klubowej karierze Kurek występował w wielu polskich i zagranicznych klubach. Na swoim koncie ma m.in. trzy tytuły mistrza Polski w barwach PGE Skry Bełchatów, występy w finałach Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata czy mistrzostwo Włoch jako zawodnik Lube Banca Macerata. Reprezentował też Dinamo Moskwa czy turecki Ziraat Bankasi. Został uznany najlepszym siatkarzem mistrzostw świata w 2018 roku. Europejska Konfederacja Siatkówki uhonorowała go także mianem najlepszego siatkarza roku 2018.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze