NHL: Pierwszy mecz finału Konferencji Wschodniej dla Boston Bruins

W czwartek w lidze NHL hokeiści Boston Bruins pokonali we własnej hali Carolina Hurricanes 5:2 w pierwszym meczu finału Konferencji Wschodniej. Rywalizacja będzie się toczyła do czterech wygranych spotkań.

Prowadzenie Bruins w trzeciej minucie dał Steven Kampfer, ale później dwie bramki zdobyli goście. Na listę strzelców wpisali się Fin Sebastian Aho i Greg McKegg.

Kluczowy dla losów meczu okazał się początek trzeciej tercji. W 43. minucie, w odstępie zaledwie 28 sekund gospodarze dwukrotnie wykorzystali grę w przewadze. Bramki dla "Niedźwiadków" zdobyli Szwed Marcus Johansson i Patrice Bergeron. Natomiast w końcówce zwycięstwo bostończyków przypieczętowali Charlie Coyle i Chris Wagner.

- Mieliśmy szczęście, że przegrywaliśmy tylko jedną bramką. Kiedy rywal gra w osłabieniu, musisz to wykorzystywać. Dziś nam się udało - powiedział fiński bramkarz Bruins Tuukka Rask, który zatrzymał 29 strzałów.

Drugi mecz odbędzie się w niedzielę również w Bostonie. Natomiast w finale Konferencji Zachodniej od soboty rywalizować będą ekipy San Jose Sharks i St. Louis Blues.