UFC 237: Jak Aldo powrócił do gry o najwyższe cele? (WIDEO)

Sporty walki

Jose Aldo (28-4, 17 KO, 1 SUB) w najbliższy weekend powróci do oktagonu organizacji UFC. Były dwukrotny mistrz świata kategorii piórkowej zmierzy się z Alexandrem Volkanovskim (19-1, 11 KO, 3 SUB). Brazylijczyk ostatnio powrócił na zwycięską ścieżkę i myśli o powrocie na sam szczyt. Jak Aldo powrócił do walki o najwyższe cele?

W 2017 roku wszedł do oktagonu tylko dwa razy. Dwukrotnie musiał uznać wyższość Maxa Hollowaya, a przecież nadal z tyłu głowy miał porażkę w 13. sekundzie z Irlandczykiem Conorem McGregorem. Trzy przegrane w czterech walkach nie napawały optymizmem, a przyszłość Jose Aldo stanęła pod znakiem zapytania.

 

Do rywalizacji powrócił w lipcu 2018 roku, kiedy do klatki wszedł ze znajdującym się na fali trzech wygranych i głodnym wielkich sukcesów Jeremym Stephensem. Mocno bijący Amerykanin miał swoje momenty, ale koniec końców jeszcze w pierwszej rundzie po kapitalnej akcji Aldo mógł odetchnąć z ulgą. Wzruszenia i łez po wygranej nie brakowało i dało się dostrzec, że Brazylijczykowi taki oddech spokoju był potrzebny.

 

Aldo na początku 2019 roku powrócił do rywalizacji. Na plecach weterana do szczytu kategorii piórkowej chciał się zbliżyć rodak Renato Moicano. W poczynaniach popularnego "Scarface'a" (pol. Człowieka z blizną) dało się zauważyć zdecydowanie więcej opanowania i równowagi ducha. Na początku drugiej rundy poczuł krew i zakończył pojedynek.

 

- Moja mentalność, to obraz z ostatnich walk. Wszystko jest na takim poziomie, jak wtedy, kiedy byłem mistrzem. Chcę dawać najlepsze walki i zwyciężać. Pokazuję, że jetem cały czas w grze. I możecie być pewni, że w kolejnych walkach będę tylko lepszy - mówi Jose Aldo.

Podczas UFC 237 w Rio de Janeiro Brazylijczyk zmierzy się z kolejnym głodnych sukcesów zawodnikiem - Alexandrem Volkanovskim. Australijczyk aktualnie notuje serię sześciu wygranych z rzędu. Wygrana jednego z zawodników znacznie przybliży do walki mistrzowskiej w kategorii piórkowej.

 

 

Transmisja gali UFC 237 od 4.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.


Karta główna (4:00 Polsat Sport):

 

k. lekka: Francisco Trinaldo (23-6, 8 KO, 5 SUB) - Carlos Diego Ferreira (15-2, 3 KO, 6 SUB)
k. półśrednia: Thiago Alves (23-13, 13 KO, 1 SUB) - Laureano Staropoli (8-1, 5 KO, 2 SUB)
k. piórkowa: Jose Aldo (28-4, 17 KO, 1 SUB) - Alexander Volkanovski (19-1, 11 KO, 3 SUB)
k. średnia: Jared Cannonier (11-4, 7 KO, 2 SUB) - Anderson Silva (34-9-1NC, 23 KO, 3 SUB)

 

O pas mistrzowski kategorii słomkowej:

Rose Namajunas (8-3, 1 KO, 5 SUB) - Jessica Andrade (19-6, 6 KO, 7 SUB)

 

Transmisja gali UFC 237 od 4.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie