Fortuna 1 Liga: "Gieksa" bliżej utrzymania

33. kolejka Fortuna 1 Ligi została zainaugurowana w poznańskim Ogródku. Na stadion Warty Poznań przyjechał walczący o utrzymanie GKS Katowice i zwyciężył, 1:0 znacznie przybliżając się do pozostania na zapleczu ekstraklasy.

Przed meczem analizując składy, można było mieć wrażenie, że jedynym celem Warty na ostatnie dwie kolejki jest punktowanie w Pro Junior System. Gospodarze mają szansę zając trzecią pozycje, a przy spadku Wigier Suwałki (klub spadający nie otrzymuję pieniędzy) zajęłaby drugą lokatę. W podstawowym składzie Warty wybiegło czterech punktujących młodzieżowców.

Od początku do ataku rzucili się goście z Katowic, wspierani głośnym dopingiem swoich kibiców. Najaktywniejszy Adrian Błąd miał dwie okazję do zdobycia bramki, jednak za każdym razem coś stawało mu na przeszkodzie. Chwilę później źle zachował się Arkadiusz Jędrych, ale Łukasz Spławski nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z Krzysztofem Baranem.

W pierwszym kwadransie najlepszą okazje miał Wojciech Lisowski, który trafił w poprzeczkę. Dobijać próbował jeszcze David Anon, ale ekwilibrystyczny strzał przewrotką nie był celny.

Katowiczanie dopiero w 30. minucie znaleźli sposób na pokonanie defensywy Warty. Piłkę wzdłuż linii bramkowej posłał Arkadiusz Woźniak, a z najbliższej odległości podanie na bramkę zamienił David Anon.

Od momentu zdobycia bramki "Gieksa" nie forsowała tempa, raz po raz zagrażając bramce Warty. Najgroźniej było tuż przed przerwą, kiedy z dystansu strzelał Adrian Błąd, ale na posterunku był Tomasz Laskowski.

Po zmianie stron gra była wolna i toczyła się głównie w środku boiska. Jedyne zagrożenie GKS stwarzał po stałych fragmentach gry. W tym elemencie najaktywniejszy był Arkadiusz Woźniak, ale żaden z jego strzałów nie znalazł drogi do siatki.

GKS wygrał zasłużenie. W drugiej połowie zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku był bramkarz Warty Poznań, Tomasz Laskowski.

Warta Poznań - GKS Katowice 0:1 (0:1)
Bramki: Anon 30

Warta: Tomasz Laskowski - Grzegorz Szymusik, Artur Marciniak, Mateusz Wypych, Jakub Kiełb - Michał Jakóbowski, Bartosz Kalupa, Michał Grobelny, Michał Żebrakowski (86. Kajetan Szmyt), Serhij Napołow (58. Wojciech Fadecki) - Łukasz Spławski (76. Krzysztof Biegański).

GKS: Krzysztof Baran - Wojciech Lisowski, Arkadiusz Jędrych, Radek Dejmek, Mateusz Mączyński - Adrian Błąd, Bartłomiej Poczobut (75. Jakub Habusta), Callum Rzonca, David Anon, Tymoteusz Puchacz (65. Kacper Tabiś) - Arkadiusz Woźniak (58. Bartosz Śpiączka)