Liga Europy: Problemy Chelsea przed finałem? Trener jest zaniepokojony

Piłka nożna

W najbliższą niedzielę Chelsea rozegra ostatnie spotkanie w Premier League w tym sezonie. Czy to oznacza, że do finału Ligi Europy, który odbędzie się 29 maja w Baku, będzie mogła przygotowywać się w spokoju? Nic z tych rzeczy! Jeszcze przed decydującym spotkaniem z Arsenalem "The Blues" wyruszą do Stanów Zjednoczonych.

Właśnie o to trener Maurizio Sarri ma pretensje do klubu. W przyszłym tygodniu Chelsea ma zagrać towarzysko z New England Revolution w ramach kampanii przeciwko antysemityzmowi. Szczegóły zostały dogadane już jakiś czasu temu, zanim okazało się, że "The Blues" zagrają w finale Ligi Europy.

 

Po włoskim trenerze widać, że niespecjalnie podoba mu się perspektywa lotu do Stanów Zjednoczonych (mecz odbędzie się na Gilette Stadium w Foxborough).

 

- Lecimy tam w dobrym celu, jestem z tego szczęśliwy. Jako trener jestem jednak zaniepokojony, gdyż każdy wie, że ta drużyna potrzebuje teraz odpoczynku. Nie będzie to najlepszy sposób na przygotowanie się do finału. Muszę patrzeć na swoich piłkarzy, a nie na Arsenal, więc wiem, że oni muszą się zregenerować - powiedział.

 

Mecz zostanie rozegrany 16 maja. Finał Ligi Europy między londyńskimi drużynami zaplanowano na 29 maja.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie