– Dwa tygodnie czekamy na zgłoszenia kandydatów. Posiedzenie komisji, która będzie rekomendowała zarządowi kandydata, po analizie ofert oraz rozmowach, powinno się odbyć 25 lub 26 maja. Pod koniec miesiąca powinniśmy ogłosić nazwisko szkoleniowca – powiedziała sekretarz generalna PZKosz. Olga Kijewska-Ratajczak.
 
Z powodu wakatu zostały anulowane majowe zgrupowania, a pierwsze spotkanie kadry, już z nowym selekcjonerem, nastąpi w połowie czerwca.
 
42-letni Rusin (na co dzień szkoleniowiec 1KS Ślęzy Wrocław) pracował z biało-czerwonymi od września 2017 roku. Pod jego wodzą zespołowi nie udało się zakwalifikować do czerwcowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Serbii i na Łotwie. Kwalifikacje Polki zakończyły na trzecim miejscu w grupie B z bilansem dwóch zwycięstw i czterech porażek. Oba zwycięstwa drużyna narodowa odniosła nad najsłabszą w tabeli Estonią, doznając porażek z Białorusią i Turcją. Reprezentacji po raz drugi z rzędu zabraknie w Eurobaskecie. Eliminacje do kolejnych ME rozpoczną się jesienią.