UFC 237: Brutalny rzut zdetronizował Namajunas! Sensacyjny koniec walki wieczoru (WIDEO)

Sporty walki

To nie był wieczór Brazylijczyków w Rio de Janeiro, gdzie odbywało się UFC 237. Honor gospodarzy uratowała jednak ostatnia z reprezentantek Kraju Kawy, a więc Jessica Andrade (20-6, 7 KO, 7 SUB). Świetnie walcząca Rose Namajunas (8-4, 1 KO, 5 SUB) została znokautowana przez potężną Brazylijkę w drugiej rundzie!

Brazylia dominuje w kobiecym MMA! Do mistrzyni wagi piórkowej Amandy Nunes, w Olympic Arena dołączyła Jessica Andrade, która w niesamowitych okolicznościach znokautowała Rose Namajunas!
 
To Amerykanka dominowała w pierwszej rundzie i imponowała pracą na nogach. Po wyprowadzonych kombinacjach pod Andrade uginały się nogi, pojawiły się też rozcięcia na twarzy, chociaż różnica siły fizycznej na korzyść Brazylijki była widoczna gołym okiem. 
 
Dwa razy "Bate Estaca" uniosła rywalkę nad głowę niczym sztangę i próbowała efektownego rzutu, mistrzyni jednak wychodziła z opresji i obijała przeciwniczkę w innych płaszczyznach, pewnie wygrywając pierwsze starcie.
 
Drugie przyniosło jednak niespodziewane rozstrzygnięcie. Do trzech razy sztuka! Andrade złapała Namajunas przy siatce i raz jeszcze uniosła jej ciało wysoko w górę, by potwornym slamem rzucić ją na kark. Ciało nie wytrzymało przeciążenia i sędzia zmuszony był przerwać walkę. Sztab medyczny momentalnie ruszył w kierunku Amerykanki w trosce o jej zdrowie, jednak szczęśliwie dość szybko wróciła ona do siebie.
 
Sędziowie krzyknęli "and new", a Olympic Arena wpadła w euforię! Andrade, która w drodze po tytuł pokonała Karolinę Kowalkiewicz została nową mistrzynią wagi słomkowej.
 
Jéssica Andrade (20-6, 7 KO, 7 SUB) pok. Rose Namajunas (8-4, 1 KO, 5 SUB) przez KO w drugiej rundzie (2:58).
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie