Gaviria po kontrowersyjnej decyzji sędziów: Byłem drugi

Inne
Gaviria po kontrowersyjnej decyzji sędziów: Byłem drugi
fot. PAP/EPA

Kolumbijczyk Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates), ogłoszony zwycięzcą trzeciego etapu kolarskiego Giro d'Italia po dyskwalifikacji Wocha Elii Vivianiego, który pierwszy minął linię mety, nie czuje się triumfatorem etapu. - Byłem drugi - oświadczył w wywiadzie udzielonym po zakończeniu etapu.

„Tak to jest. Kto pierwszy przekroczy linię, jest zwycięzcą” - wyjaśnił Kolumbijczyk, zwycięzca etapu kończącego się w Orbetello decyzją jury. Sędziowie uznali bowiem, że Viviani na ostatnich metrach zajechał drogę swemu rodakowi Matteo Moschettiemu (zajął ostatecznie czwarte miejsce) utrudniając mu finisz i przesunęli mistrza Italii na 51. miejsce. ostatnie w czołowej grupie.
 
"Dziś finiszowałem lepiej niż wczoraj, ale byłem drugi" - dodał Gaviria. Powiedział także, że wysłał wiadomość do Vivianiego, z którym jeździł w drużynie Quick-Step (obecnie Deceuninck) w poprzednim sezonie. „Napisałem mu, że to on wygrał na szosie. Jury zadecydowało inaczej i nic nie możemy na to poradzić. Mam nadzieję, że Elia szybko wygra etap, bo na to zasługuje. Jest moim przyjacielem i świetnym kolarzem".
 
Kolumbijczyk, który nie ścigał się od wyścigu we Flandrii (7 kwietnia), przyznał, że nie jest jeszcze w najwyższej formie. "Jestem trochę w cieniu, ale zamierzam się rozwijać" - zadeklarował. W przerwie między startami trenował między innymi na torze w rodzinnym kraju.
 
Jak oświadczył, ma nadzieję na kolejne, tym razem już "prawdziwe" zwycięstwo w tegorocznym Giro. „Dzisiejszy etap był skomplikowany, byliśmy w stresie, wiedzieliśmy, że na finiszu jest wiatr, ale na szczęście my na trasie nie musieliśmy zbytnio się wysilać” - przyznał.
 
Były mistrz świata na torze wygrał w Orbetello swój piąty etap Giro, a siódmy w wielkich tourach. W ubiegłym roku był najszybszy na dwóch etapach Tour de France w pierwszym tygodniu Wielkiej Pętli. 
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie