Sędziowie pod wpływem alkoholu prowadzili mecz trzeciej ligi

Piłka nożna
Sędziowie pod wpływem alkoholu prowadzili mecz trzeciej ligi
fot. PAP/PA

Dwaj sędziowie liniowi, którzy prowadzili mecz III ligi piłkarskiej w Kraśniku (woj. Lubelskie) w trakcie spotkania byli pod wpływem alkoholu. Wobec arbitrów zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie – poinformowała policja.

Do niecodziennej sytuacji doszło w niedzielę po południu podczas meczu piłkarskiego III ligi, który rozgrywany był na Stadionie Miejskim w Kraśniku. O tym, że sędziowie mogą być pod wpływem alkoholu, policję zawiadomił organizator spotkania.

 

- Niemal równo z gwizdkiem kończącym pojedynek na boisku pojawili się funkcjonariusze kraśnickiej policji. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Okazało się, że jeden z mężczyzn miał 0,3 promila alkoholu w organizmie, a drugi - 0,6 promila. Sędzia główny był trzeźwy – poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku Janusz Majewski.

 

Wobec dwóch arbitrów zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie w związku z wykonywaniem czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. O sprawie został też powiadomiony Polski Związek Piłki Nożnej.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze